Ile kosztuje ochroniarz?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować ochroniarza, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to zawód, który wykonywany jest przez osobę, która zatrudniona jest w agencji ochrony. To właśnie on odpowiada za bezpieczeństwo gości na imprezach masowych. Co zrobić, aby uzyskać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony? Czym powinien charakteryzować się profesjonalny ochroniarz? W jakich miejscach szukać pracy jako ochroniarz? Ile kosztuje nas skorzystanie z usług ochroniarza? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co zrobić, aby uzyskać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony?

Jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, musimy wypełnić kilka wymagań i postępować zgodnie ze wskazówkami. Przede wszystkim składamy pisemny wniosek o wpisanie na listę pracowników kwalifikowanych ochrony fizycznej. Dokument dostarczamy do komendanta wojewódzkiego lub Komendanta Stołecznego Policji, jeśli znajdujemy się poza granicami kraju. Konieczna jest także kserokopia dowodu osobistego, a także kserokopia dokumentu, który potwierdzi posiadane aktualnie wykształcenie. Nie bez znaczenia jest także oświadczenie, w którym zobaczyć będzie można informację o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych. Jest to bardzo odpowiedzialny zawód, dlatego kolejnym “papierem”, który musi być przez nas załatwiony, jest oświadczenie o niekaralności. Niezbędna jest także kserokopia zaświadczenia (lub świadectwa), które potwierdzi nasze przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, w zakresie takich czynności: strzelanie, samoobrona, techniki interwencyjne, przepisy prawa o ochronie osób i mienia. Co ciekawe, ten ostatni dokument możemy uzyskać poprzez uczestnictwo w specjalistycznym kursie. Są one organizowane przez agencje ochrony Warszawa https://agencjaochrony.waw.pl/ i trwają od 1 miesiąca do nawet 6 miesięcy. Wszelkie informacje dodatkowe znaleźć możemy w sieci, razem z szeroką ofertą kursów. 

Czym powinien charakteryzować się profesjonalny ochroniarz?

Ochroniarzem może zostać właściwie każdy, jednakże dobrym ochroniarzem- tylko nieliczni. Eksperci twierdzą, że jedną z najważniejszych cech profesjonalnego pracownika jest zdolność logicznego myślenia. Istotne jest także brak podatności na emocje. Podczas interwencji firmy ochroniarskie Warszawa muszą zachować zimną krew- działanie pod wpływem impulsu nigdy nie jest korzystne. Bardzo ważna jest także zdolność do działania w sytuacjach stresowych- takowych w pracy ochroniarza jest bardzo dużo, a nerwy mogą skutecznie paraliżować nasze działania. Pożądaną cechą charakteru wśród specjalistów jest oczywiście opanowanie, a także ponadprzeciętna sprawność fizyczna. Niejednokrotnie bowiem może dojść do sytuacji, w której konieczne okaże się złapanie uciekającego złodzieja. Agencje ochrony mienia w Warszawie z chęcią przyjmują pracowników, którzy posiadają szeroką wiedzę z zakresu procedur administracyjnych. Wśród tych wszystkich wymagań nie w sposób nie wspomnieć o cechach związanych z osobowością. Znaczenie ma rzetelność, odpowiedzialność, uczciwość, dyspozycyjność, sumienność. Praca w ochronie to nie tylko kwestia siły fizycznej, ale również zdolności skutecznego planowania, a także zapobieganie zagrożeniom i ich likwidacja. 

W jakich miejscach szukać pracy jako ochroniarz?

Ofert pracy dla ochroniarzy z pewnością nie brakuje. Możliwości pracy są zróżnicowane i przede wszystkim liczne. Ogłoszenia możemy znaleźć na wielu stronach Internetowych. Alternatywnie możliwe jest osobiste odwiedzenie agencji ochrony. W sposób szczególny poszukuje się ochroniarzy, którzy mieliby pracować w centrach handlowych, magazynach, parkingach czy też pracach budowy. Częstym zjawiskiem jest także ochrona gości na imprezach masowych- wówczas specjaliści zwracają uwagę na przestrzeganie zasad porządku publicznego. Istnieją także możliwości pracy jako ochroniarz personalny. Dba on o bezpieczeństwo danego klienta. Nieco bardziej doświadczeni pracownicy są w stanie ochraniać konwój, a także pilnować pieniędzy, które są przewożone w danym momencie. 

Ile kosztuje nas skorzystanie z usług ochroniarza? 

Zastanawiasz się, ile kosztować nas będzie skorzystanie z usług ochroniarza? Spieszymy z odpowiedzią! Warto zdawać sobie sprawę z tego, że końcowe wynagrodzenie za pracę może różnić się w zależności od tego, w jakim rejonie mieszkamy, z jaką firmą mamy do czynienia, jak doświadczeni są pracownicy, jak długo będą z nami współpracować, a także jaki prestiż ma firma ochroniarska Warszawa. Jeśli weźmiemy pod uwagę średnie ceny za 1 pracownika, który zajmuje się ochroną imprez masowych, dojdziemy do wniosku, że kwota ta będzie wynosić od 40 zł do nawet 60 zł. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku ochrony mienia. Za jednego ochroniarza bez broni zapłacimy od 25 zł do 40 zł. Nieco innego wynagrodzenia oczekują osoby posiadające broń – musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 30-45 zł.