Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementu?

Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementu? W Polsce zarejestrowane są setki tysięcy samochodów osobowych i dostawczych. Patrząc na średnie przedstawiane przez Główny Urząd Statyczny można odnieść wrażenie, że na jedną rodzinę w naszym kraju przypadają aż dwa auta. Tak duża liczba samochodów i ogromne natężenie ruchu w dużych miastach oraz głównych drogach publicznych sprawia, że dość często dochodzi do wypadków, kolizji i stłuczek. Bardzo często jest to spowodowane rozkojarzeniem lub złym stanem technicznym samochodu.

Wokół sklepów i hipermarketów bardzo często zdarzają się ponadto szkody parkingowe. Ich skutkiem są zarysowania i wgniecenia w karoserii samochodów osobowych. Ratunek w przypadku takiej sytuacji możemy znaleźć w zakładzie blacharstwo lakierniczym w Bielsko Białej. Kluczowa jest bardzo szybka interwencja, ponieważ lakiernik z Bielsko Białej odpowiednio zabezpieczy uszkodzenie. Nie dojdzie wówczas do powstania ogniska korozji i znacznego osłabienia korozji. Jakie są ceny lakiernika z Bielsko Białej za malowanie elementu?

Jak wygląda lakierowanie jednego elementu?

Ile bierze lakiernik za pomalowanie elementu?Lakierowanie w Bielsko Białej jest to dość czasochłonny i skomplikowany proces, wymagający nie tylko specjalistycznych urządzeń i chemii, ale również odpowiedniego doświadczenia. Wielu osobom wydaje się, że pomalowanie jednego elementy trwa kilka minut i polega na pokryciu kawałka uszkodzonego lakieru nową farbą. Jest to całkowicie błędne myślenie. Jeżeli podczas kolizji lub otarcia parkingowego doszło w naszym samochodzie do stosunkowo małego uszkodzenia na pojedynczym elemencie, nie lakierujemy tylko jego, ale również części sąsiadujące. Jest to tak zwane cieniowanie, którego celem jest zamaskowanie naprawy. Dobry lakiernik z Bielsko Białej będzie oczywiście wiedział jak to zrobić. Jeżeli bowiem nie wykonamy cieniowania, wówczas naprawa będzie bardzo widoczna. Lakier samochodowy wraz z wiekiem płowieje, dlatego przy malowaniu i naprawie jednego elementu należy delikatnie pomalować elementy sąsiadujące. Tworzy się wówczas bardzo płynne przejście, ledwie zauważalne dla ludzkiego oka. Przy promieniach słońca nie będzie jednak wówczas widocznej naprawy.

Lakierowanie należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania powierzchni roboczej. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmatowienie starego lakieru oraz odpowiednie odtłuszczenie powierzchni. Następnie powinno nanieść się podkład oraz lakier właściwy. W celu utworzenia powłoki odpornej na uszkodzenia, ostatnią fazą jest naniesienie utwardzacza lakieru.

Nieco inaczej sytuacja wygląda wówczas, gdy konieczna jest interwencja blacharza w Bielsko Białej. Dzieje się tak, kiedy podczas wypadków komunikacyjnych lub mniejszych kolizji dochodzi do większych uszkodzeń w obrębie karoserii. Powstają wówczas wgniecenia, które należy odpowiednio naprawić. Najbardziej popularne jest w tym momencie wyciąganie wgniecenia przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Możliwe jest również nałożenie szpachli jednak tylko w małych ilościach. Niestety w Polsce bardzo często zdarza się, że samochody powypadkowe są naprawiane na szybko przy użyciu dużych ilości szpachli. Zbyt gruba warstwa tego materiału powoduje, że pod wpływem przeciążeń i czasu zacznie on stopniowo pękać. Na lakierze będą się wówczas tworzyły rysy oraz uwypuklenia. W przypadku bardzo dużych uszkodzeń karoserii, zakład lakierniczy w Bielsko Białej może zdecydować się na wycięcie uszkodzonego elementu i dokładne wspawanie nowego. Powinien to wykonywać bardzo doświadczony blacharz, który sprawi że spoina nie będzie widoczna po nałożeniu lakieru.

Ile kosztuje pomalowanie jednego elementu?

Karoserie samochodów osobowych i dostawczych złożone są z wielu elementów wykonanych z metali oraz tworzyw sztucznych. Możemy wymienić tutaj między innymi dach, zderzaki, błotniki, nadkola, progi, drzwi przednie i tylne oraz maskę przednią i klapę tylną. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w samochodach ciężarowych, ponieważ ich budowa jest inna niż aut osobowych. Oszacowanie ceny naprawy blacharsko lakierniczej w Bielsko Białej jest dość ciężkie, ponieważ wpływa na nią dość dużo zmiennych czynników. Najważniejszym jest powierzchnia do pomalowania oraz stopień uszkodzenia. Duży wpływ mają również marka samochodu, rodzaj lakieru czy stopień skomplikowania wykonywanej usługi. Chcąc zdecydowanie obniżyć koszt takiej usługi, możemy we własnym zakresie podjąć się przygotowania konkretnych elementów do malowania. Wówczas warsztat blacharsko lakierniczy w Bielsko Białej nie będzie liczył nas za przygotowanie elementów oraz ich ewentualny demontaż i montaż. Chcąc poznać dokładną cenę lakierowania i naprawy elementu w samochodzie osobowym lub dostawczym, należy udać się do lakiernika. Po oględzinach dowiemy się, ile pieniędzy będzie kosztował remont naszej karoserii.

Jak długo trwa malowanie elementy?

W przypadku lakierowania samochodu w Bielsko Białej, czas jaki potrzebuje lakiernia do wykonania usługi to nawet kilkanaście dni. Jest on oczywiście zależny od stopnia uszkodzenia oraz zakresu prac. Jeżeli natomiast decydujemy się na naprawę tylko jednego elementu oraz cieniowanie sąsiadujących, wówczas czas ten jest zdecydowanie krótszy i wynosi zaledwie 3-5 dni roboczych.