Ochrona obwodowa

Dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie. Warto zatem zastanowić się nad zainwestowaniem w odpowiedni system alarmowy. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest ochrona obwodowa, która wyróżnia się ponadprzeciętną skutecznością i maksymalizacją bezpieczeństwa. Jak dokonać wyboru ochrony obwodowej? Jakie zalety niesie ze sobą jej stosowanie? W jakich lokalizacjach warto się na nią zdecydować? Jak wybrać możliwie najlepszy system ochrony obwodowej? W celu uzyskania odpowiedzi na powyższe pytania gorąco zachęcamy do zapoznania się z tym wpisem- z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników w tym zakresie.

Czym jest ochrona obwodowa?

systemy bezpieczeństwaNie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach odpowiednie zabezpieczenie działki przed złoczyńcami to niemalże konieczność, niezależnie od tego czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w ogromnym mieście. W tym miejscu może jednak narodzić się pytanie, jakie systemy zabezpieczeń zastosować, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo zarówno własne, jak i naszych posiadłości. Zdecydowanie podstawowe są bariery mechaniczne https://rcse.pl/varya-perimeter/, czyli ogrodzenia, które są stosunkowo trudne do sforsowania. W wielu przypadkach sięga się również po system monitoringu.

Alternatywnym rozwiązaniem są czujki, które montuje się przy wejściu, a także przy oknach, z reguły na kondygnacji parterowej. Nie jest to jednak wszystko, na co moglibyśmy się zdecydować. W zdecydowanej większości przypadków strzałem w dziesiątkę jest tytułowa ochrona obwodowa. Jest to zabezpieczenie znajdujące się na całym obwodzie ogrodzenia. Instalacja ta charakteryzuje się tym, że jest w stanie wykryć każdą próbę forsownego przekraczania płotu i dostania się na teren naszej posesji. Po kilku chwilach informacja dociera do centrali bezpieczeństwa lub systemu zewnętrznego, jeśli przykładowo zdecydowalibyśmy się na podjęcie współpracy z agencją ochrony.

Jakie zalety niesie ze sobą stosowanie ochrony obwodowej?

Nie bez powodu ochrona obwodowa https://rcse.pl/ cieszy się tak dużą popularnością. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, które warto wypunktować, aby zwiększyć świadomość osób potencjalnie zainteresowanych zakupem. Przede wszystkim wzmocnieniu ulega pierwsza linia obrony naszej działki- już sam alarm częstokroć odstrasza intruza i w wielu przypadkach wycofuje się on z miejsca zdarzenia. Dzięki temu mamy więcej czasu na podjęcie odpowiedniej reakcji. Kolejną zaletą jest bardzo łatwy montaż. Okazuje się, że ochronę obwodową możemy niekiedy zainstalować samodzielnie, a koszt zakupu jest stosunkowo niski, biorąc pod uwagę, jak dużo korzyści możemy osiągnąć. Warto również wspomnieć o tym, ze dzięki takim rozwiązaniom możemy zrezygnować z budowy wysokiego ogrodzenia, które jest mocno zabudowane. System ochrony jest w stanie wykryć każdą próbę przekroczenia naszej posesji, w konsekwencji budowanie grubego muru zaciemniającego przestrzeń działki jest bezużyteczne i niepotrzebne.

W jakich lokalizacjach warto zdecydować się na ochronę obwodową?

Ochrona obwodowa jeszcze jakiś czas temu była dość rzadkim zjawiskiem. W dzisiejszych czasach ulega to jednak dynamicznym zmianom- statystyki jasno pokazują, że liczba kradzieży jest coraz większa. Tytułowe rozwiązanie do ogrodzeń stosowane jest przede wszystkim do zabezpieczeń stosunkowo rozległych terenów- w sposób szczególny tych magazynowych, fabrycznych i przemysłowych. Ochrona obwodowa może okazać się również strzałem w dziesiątkę do ochrony parkingów strzeżonych lub innych obiektów wysokiego ryzyka. Warto zastanowić się nad takim zakupem także dla domu prywatnego, tym bardziej, jeśli mieszkamy na obszarze, który w sposób szczególny narażony jest na wizytę włamywaczy. Dodatkowo decydującą przesłanką może być duży rozmiar posesji i trzymanie cennych przedmiotów na terenie ogrodu, np. drogą kosiarkę, skuter, hulajnogę.

Na jaki system ochrony obwodowej warto się zdecydować?

Ochrona obwodowaOchrona obwodowa wyróżnia się tym, że może przybierać różnorodne formy. To, na jaki system zdecyduje się użytkownik, zależy od typu ogrodzenia posesji. Zdecydowanie najwięcej możliwości dają ogrodzenia sztywne. Jakie jednak rodzaje ochrony obwodowej możemy wyróżnić? Największą popularnością cieszy się powierzchniowa ochrona obwodowa. Jest to system, który montuje się na gruncie, a dokładnie na linii ogrodzenia. Ich kluczowym elementem są czujniki bistatyczne.

W tego typu systemach wykorzystywane są również bariery mikrofalowe https://rcse.pl/bariery-mikrofalowe/ i podczerwieni. Są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak chociażby deszcz, śnieg, mgła. Alternatywnym rozwiązaniem są wcześniej opisywane systemy napłotowe, których najważniejszymi komponentami są detektory piezoelektryczne i piezoceramiczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać systemy podziemne. Są to zabezpieczenia, które zakupuje się pod ziemią. Z reguły wykorzystuje się specjalistyczne systemy hydrauliczne, które są w stanie wykryć nacisk na grunt. Drugą możliwością są systemy hydrauliczno-parametryczne, które alarmują o zagrożeniu po detekcji nacisku.