Jak działa ochrona obwodowa?

Jak działa ochrona obwodowa? Najbardziej podstawowym środkiem bezpieczeństwa, jaki możesz zastosować w self storage, jest ogrodzenie. Jak działa ochrona obwodowa? Dowiedz się, czym jest precyzyjny system ogrodzeń i uzyskaj wskazówki, jak zmaksymalizować jego zdolność do wykrywania i odstraszania intruzów. Każdy właściciel magazynu self storage powinien pamiętać o bezpieczeństwie swojego obiektu. W końcu włamanie może być kosztowne dla nieruchomości i jej najemców. Jednak zrozumienie dostępnych opcji może być trudne, ponieważ opcje i koszty są bardzo zróżnicowane. Aby uprościć ten proces, przyjrzyjmy się najważniejszym czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy inwestowaniu w zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o obwód Twojego obiektu.

Czujne oko kamery

Jak działa ochrona obwodowa?

Jak działa ochrona obwodowa?

Za każdym razem, gdy zostawiasz swój magazyn bez nadzoru, wszystko w nim jest zagrożone kradzieżą, w tym jednostki magazynowe, pojazdy, surowce i sprzęt, a nawet sam budynek. Zaleca się, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić znaczącą inwestycję dokonywaną w Państwa obiekcie. Systemy bezpieczeństwa mogą pomóc w tym ważnym aspekcie. Syreny i inne elementy odstraszają przed kradzieżą. Bezpieczeństwo jako narzędzie marketingowe do pozyskiwania klientów. W przypadku włamania system bezpieczeństwa może zatrzymać sprawcę i pomóc organom ścigania zatrzymać podejrzanych, a nawet odzyskać skradzione przedmioty. Może również pomóc w obniżeniu składek ubezpieczeniowych. Głównym celem systemu bezpieczeństwa jest wykrywanie i odstraszanie złodziei. Nowoczesne systemy obwodowe obejmują wiele komponentów i zapewniają wiele warstw ochrony, w tym warstwy zewnętrzne (takie jak ogrodzenie lub inne bariery fizyczne) oraz funkcje wykrywania (takie jak czujniki ogrodzenia).

Pełna ochrona

Zbyt wielu właścicieli magazynów samoobsługowych polega na kamerach jako systemie bezpieczeństwa, ale są one tylko częścią rozwiązania, ponieważ są reaktywne, a nie aktywne. Ponadto zwykle nie zawierają drutu ogrodzeniowego. A nawet jeśli już to robią, często nie widzą wszystkiego z powodu roślinności, poruszających się pojazdów lub pogody. Pamiętaj, że w większości aparaty działają tak samo jak ludzkie oko: jeśli nie widzisz przez przeszkody, aparat prawdopodobnie też nie. Zamiast tego pomyśl o kamerze jako o systemie kryminalistycznym. Rejestrują zdjęcia włamywaczy, ale nie powstrzymują przestępstw ani nie ostrzegają w czasie rzeczywistym. Tak, niektóre systemy mają analizę wideo lub wykrywanie ruchu, ale generalnie nie działają dobrze na zewnątrz. Mają też tendencję do wyrzucania wielu fałszywych alarmów, chyba że są bardzo wyrafinowane (czytaj: drogie) lub płacisz firmie monitorującej miesięczną opłatę za monitorowanie zdarzeń w czasie rzeczywistym i ostrzeganie o zagrożeniach.

Ogrodzenia są ważne

Ważne jest, aby stwierdzić to, co oczywiste: jeśli nie masz fizycznych barier, które powstrzymywałyby ludzi przed wejściem do Twojego magazynu samoobsługowego, powinien to być Twój pierwszy krok. Solidne ogrodzenie to najbardziej podstawowy środek zapobiegania przestępczości. Używaj ogrodzeń zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie. Niektóre barykady mają na celu przyciągnięcie uwagi, ale nie odstraszanie. Najlepszym sposobem na przekształcenie „głupiego” ogrodzenia w „inteligentne” ogrodzenie jest umożliwienie wykrycia, czy ktoś przekracza, wspina się lub podnosi ogrodzenie. Zwykle odbywa się to za pomocą systemów alarmowych, czujników podczerwieni lub ogrodzeń elektronicznych. Alarm ogrodzenia to czujnik, zwykle przewód przymocowany do ogrodzenia. Takie systemy były kiedyś uważane za drogie, złożone i odpowiednie tylko do zastosowań rządowych lub wojskowych, ale obecnie dostępne są systemy komercyjne, które są niedrogie i łatwe w instalacji. Możliwe, że lokalny instalator może wykonać to zadanie za Ciebie.

(Nie)wiarygodny system

Czujniki ogrodzenia zapewniają monitorowanie w czasie rzeczywistym, które nie tylko ostrzega operatorów magazynów samoobsługowych o włamaniach, ale także zapobiega włamaniom, uruchamiając syreny, światła stroboskopowe i inne środki odstraszające. Znane są również jako czujniki ruchu, linii wzroku lub laserowe. Są podobne do czujników używanych w domu lub biurze, ale są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Zazwyczaj dwa czujniki są ustawione w rzędzie, tworząc „bramkę”. Jeśli ktoś przerwie wiązkę, czujnik uruchamia alarm. Chociaż technologia ta brzmi jak świetny sposób na zabezpieczenie obiektów, ma ona wady. Głównym problemem są fałszywe alarmy, które mogą zostać wywołane, jeśli coś zakłóci ustawienie czujnika. Może to być spowodowane obiektami fizycznymi (roślinnością, pojazdami, ziemią, zwierzętami itp.) blokującymi pole widzenia lub bezpośrednim światłem słonecznym zasłaniającym czujnik. Ekstremalne temperatury mogą również wpływać na zasięg i możliwości wykrywania, ponieważ czujniki opierają się na sygnaturach cieplnych w podczerwieni. Czujniki wymagają również częstej konserwacji. Zazwyczaj są to tanie urządzenia made in China, które nie wytrzymują trudnych warunków środowiskowych i psują się najwyżej po kilku latach.