Sprzedaż mieszkania w Szczecinie

Dla wielu ludzi sprzedaż mieszkania jest to trudny moment. Oddają coś co  było częścią ich życia, czegoś z czym wiążą się miłe wspomnienia, gdzie czuli się bezpiecznie, z czym zawsze kojarzyło się im domowe ognisko. Ciężko im na sercu mając w świadomości to, że już raczej nigdy nie usiądą na swoim ulubionym parapecie popijając herbatę i spoglądając przez okno na znajomą okolicę… Sprzedaż mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w  życiu każdej osoby, dla jednych jest to bardzo proste emocjonalnie, postrzegają to jako moment w którym otwierają się przed nimi nowe perspektywy i możliwości a dla osób sentymentalnych jest to trudna chwila, gdyż mają poczucie jakby żegnali się na zawsze z kimś bliskim.

mieszkania na sprzedaż Szczecin

mieszkania na sprzedaż Szczecin

Niezależnie od tego jakie jest twoje podejście do sprzedaży mieszkania musisz wiedzieć co możesz napotkać na swojej drodze do finału transakcji. Przede wszystkim musisz dokładnie rozeznać jaki jest stan prawny sprzedawanej przez ciebie nieruchomości, czyli mówiąc najogólniej czy jesteś jedynym posiadaczem lokalu.  Idealnym stanem jest posiadanie aktu notarialnego potwierdzającego własność mieszkania, przydatne będzie również posiadanie odpisu księgi wieczystej i zaświadczenia np. ze spółdzielni mieszkaniowej, że na mieszkaniu nie ciąży zadłużenie. Jeżeli np. nabyłeś lokal w wyniku spadku może się okazać, że własność jest podzielona na dzieci osoby która zmarła, w tej sytuacji należy ustalić czy wszyscy właściciele zgadzają się na sprzedaż mieszkania i następnie poczynić stosowne kroki które zagwarantują wszystkim właścicielom równy i sprawiedliwy podział zysków. Solidne podejście do tego tematu  zaoszczędzi ci niemiłe zaskakujących sytuacji. Jeżeli nie czujesz się na siłach i przeraża cię ta cała papierologia a chcesz mieć dopięte wszystko na ostatni guzik musisz rozważyć zatrudnienie prawnika, który pomoże ci przejść przez zawiłe kwestie prawne. Innym rozwiązaniem jest powierzenie tej kwestii doświadczonemu agentowi nieruchomości. Wiąże się to oczywiście z tym że będziemy musieli zapłacić prowizję pobieraną przez biura nieruchomości, jednak w przypadku gdy nie jesteśmy zbyt dyspozycyjni najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie sprzedaży mieszkania profesjonalistom.

Kolejnym krokiem jest wycena mieszkania. Jeżeli zależy ci na szybkiej sprzedaży mieszkania na Pogodnie w Szczecinie  cena nie powinna być zbyt wygórowana ale też niezbyt niska by potencjalny nabywca nie pomyślał, że mieszkanie kryje jakiś defekt a ty za wszelką cenę próbujesz się go pozbyć. Należy też wziąć pod uwagę ogólną cenę mieszkań w obrębie twojej lokalizacji. Dobrym sposobem jest przejrzenie w internecie kilku ofert sprzedaży mieszkań o podobnym metrażu i standardzie by zorientować się w cenach rynkowych. W obecnych czasach wielu ludzi decyduje się na samodzielną sprzedaż mieszkania, niektóre aplikacje wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i oferują  kalkulator cen nieruchomości, który z pewnością jest bardzo przydatną opcją.

Pozostała kwestia ogłoszenia sprzedaży mieszkania, i w tym przypadku również z pomocą przychodzi nam Internet. W ogłoszeniu możemy zawrzeć cały szereg informacji ważnych z punktu widzenia kupującego a także zamieścić dużą liczbę zdjęć, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie czasu,  w przeciwnym razie musimy być przygotowani na to, że potencjalni zainteresowani mogą się rozmyślić już po przekroczeniu progu mieszkania, gdyż okaże się ono nie w ich guście. Zdjęcia są bardzo istotne gdyż dzięki temu skontaktują się z nami osoby naprawdę zainteresowane ofertą a potencjalny nabywca, wie już czego może się spodziewać.