Luksusowe mieszkania w Kołobrzegu

Luksusowe mieszkania w Kołobrzegu: województwo zachodniopomorskie przyciąga nie tylko turystów i kuracjuszy, ale także osoby, które z różnych względów chciałyby mieszkać w tym przepięknym regionie Polski. Jednym z najbardziej znanych ośrodków miejskich w tej części wybrzeża bałtyckiego jest Kołobrzeg. To wyjątkowe miasto – uzdrowisko, które ze swoich właściwości leczniczych znane jest od ponad 200 lat. Przed wojną Kołobrzeg nazywany był „Perłą Bałtyku” i trzeba przyznać, że jest to określenie, które oddaje piękno miasta.

Zielony Kołobrzeg

Luksusowe mieszkania w Kołobrzegu

Luksusowe mieszkania w Kołobrzegu

Miasto położone jest na Równinie Białogardzkiej u ujścia rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego.  Na stałe zamieszkuje w nim 47 tys. osób, ale w sezonie letnim liczba turystów jest 3- krotnie wyższa od ilości mieszkańców. Znajdują się tutaj trzy bardzo duże parki, unikatowa Dolina Parsęty oraz długi  bulwar Szymanowskiego rozciągający się wzdłuż plaży. Infrastruktura zachęca do uprawiania sportów wodnych – w Kołobrzegu funkcjonuje port jachtowy, rybacki, pasażerski oraz handlowy. W mieście i okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny.  Woda pobierana ze studni głębinowych oraz woda morska w kąpielisku należą do najczystszych w Polsce. Liczne place z fontannami, ukwiecone skwery sprawiają, że miasto jest pełne zieleni. Wzdłuż Parku Żeromskiego biegnie Aleja Nadmorska, z której można podziwiać stary drzewostan i plażę. Rzeka Parsęta to raj dla wędkarzy- złowić tutaj można dorodnego łososia lub troć. Miasto ma znakomite usytuowanie komunikacyjne co przyciąga inwestorów, turystów, pracowników sezonowych i osoby, które chciałyby zamieszkać w Kołobrzegu na stałe. Walory gospodarczo- przyrodnicze powodują, że rośnie zainteresowanie ofertami „sprzedaż apartamentów nad morzem Kołobrzeg”.

Apartamenty w Kołobrzegu

Miasto ma bardzo dobrą infrastrukturę, która spełnia oczekiwania mieszkańców. Deweloperzy także uważają, że Kołobrzeg to bardzo atrakcyjne miejsce na inwestycje mieszkaniowe, zwłaszcza w apartamenty, to znaczy w mieszkania o podwyższonym standardzie. Minimalna cena metra kwadratowego za apartament w Kołobrzegu to 650O zł. Przeciętna cena metra kwadratowego to 9500 zł. Liczba pokoi w apartamentach od 1 do 6 plus aneks kuchenny, przedpokój, łazienka i balkon lub taras. Klienci pytający o mieszkania z oferty „sprzedaż apartamentów nad morzem Kołobrzeg” najczęściej zainteresowani są lokalami 2-3 pokojowymi, o powierzchni do 38 do 52 metrów kwadratowych. W apartamentowcach bardzo często znajdują się gabinety oferujące zabiegi SPA, siłownia, jacuzzi, sauna,  kręgielnia, a nawet basen i kryty kort tenisowy. W niektórych budynkach obecna jest także recepcja, co zwiększa bezpieczeństwo i poczucie prywatności wśród mieszkańców. Sprzedaż apartamentów nad morzem Kołobrzeg od kilku lat notuje ciągły wzrost, co potwierdza tezę o zapotrzebowaniu na mieszkania o  bardzo wysokim standardzie wykończenia nad polskim wybrzeżem. Miasto tętni życiem przez cały rok dzięki kuracjuszom, co przekłada się na poziom dobrobytu stałych mieszkańców i atrakcyjność inwestycyjną tego miejsca.

Sprzedaż apartamentów turystom

Nad wybrzeżem polskiego  Bałtyku powszechne jest zjawisko kupowania apartamentów przez turystów.  Ludzie, którzy kochają morze, chcą mieć stałą miejscówkę nad Bałtykiem. Widzą w tej inwestycji spory zysk. Kupują apartamenty nad morzem w Kołobrzegu w celach lokaty kapitału. Takie mieszkanie przez większość roku przeznaczone jest na wynajem, który prowadzi w imieniu klienta firma deweloperska lub agencja nieruchomości. Właściciel apartamentu przyjeżdża z rodziną na wakacje, czasami w celach biznesowo-towarzyskich. Ofertę „sprzedaż apartamentów nad morzem Kołobrzeg” cechuje wyjątkowa lokalizacja polegająca na bliskości morza oraz sposób na wypoczynek i zarobek w jednym. W ogólnopolskich statystykach sprzedaży apartamentów Kołobrzeg zajmuje wysoką pozycję. Jest to dowód na to, że warto inwestować w apartamenty  i korzystać z wyjątkowości tego miasta. Analitycy nieruchomości są zgodni- apartament z przeznaczeniem na wynajmowanie turystom, gwarantuje właścicielowi o wiele większe zyski niż najwyższa lokata bankowa. Osiedla apartamentowców w Kołobrzegu to odpoczynek lub mieszkanie w ciszy i spokoju, z przepięknym widokiem na szumiące morze.

Przebywając w Kołobrzeg, nie sposób nie zauważyć nowych osiedli apartamentowców zlokalizowanych blisko plaży. Turyści poszukują noclegu jak najbliżej największej atrakcji miasta – morza. Dlatego sprzedaż apartamentów nad morzem Kołobrzeg cieszy się niesłabnącą popularnością. Polacy lubią odpoczywać nad Bałtykiem. Chcą mieć na urlopie jak najlepsze warunki bytowe. Właściciele apartamentów z widokiem na Morze Bałtyckie nie narzekają na brak wynajmujących – pobyt na nie jest ogromny. W wielu wypadkach chęć wynajęcia apartamentu z widokiem na morze trzeba zgłosić na kilka miesięcy przed wakacjami.  Z kolei na wynajęcie apartamentu w centrum miasta decydują osoby, które chcą skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej Kołobrzegu i poznać najważniejsze zabytki.