Wielkie włoskie wakacje – wakacje na Sardynii

Rajskie piaszczyste plaże, malownicze krajobrazy, starożytna architektura, bajeczna jedzenia a do tego wspaniali ludzie. O zaletach Sardynii można mówić bardzo długo, ale po co mówić skoro można zobaczyć na własne oczy. Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/noclegi/ to wymarzone miejsce na wakacyjny urlop. Miejsce dawniej zarezerwowane jedynie dla najbogatszych obecnie dostępne jest dla każdego turysty. Wyspa ta posiada wiele tajemnic, które jak magnes przyciągają ludzi z całego globu.

O sekretach najbardziej znanych atrakcji, zabytków czy tajemnicach samej wyspy chętnie opowiadają sami Sardyńczycy. Z dużą ochota pokazują również miejsca o których nie przeczytamy w kieszonkowych przewodnikach. Jak poznać owe zakamarki, zapewniając sobie niezapomniane i niepowtarzalny urlop? Wybrać wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl.

Dobrze, zdecydowaliśmy się spędzić wakacje na Sardynii. Jak tam dotrzemy? Lot do Sardynii trwa około 2-2,5 godziny. W Polsce rejsy w tym kierunku realizuje kilku przewoźników, do stolicy wyspy (Cagliari) możemy polecieć z Krakowa, Warszawy, Katowic i Poznania. Loty te nie są poddawane wahaniom sezonowym, więc na Sardynię możemy polecieć tam o każdej porze roku. Samolot nie jest jednak jedynym środkiem transportu. Wiele osób decyduje się na podróż samochodem do Livorno a stamtąd płynięcie promem na samą wyspę. Oczywiście, taka droga jest dużo dłuższa i mniej komfortowa niż lot samolotem. Co warto wiedzieć o samej wyspie po dotarciu na nią?

O Sardynii

Wielkie włoskie wakacje - wakacje na Sardynii

Wielkie włoskie wakacje – wakacje na Sardynii

Wyspa Sardynia leży ok. 200 km od Półwyspu Apenińskiego. Jej znakiem rozpoznawczym jest przepiękne wybrzeże, które ma ponad 1800 km długości. Malowniczy krajobraz dopełniają urwiste skały, bajkowe zatoczki i krystalicznie czysta morska woda. Historia wyspy przepełniona jest legendami, tajemniczymi miejscami i pięknymi budowlami. Jednymi z nich są budowle w kształcie ściętego stożka zwane nuragami. To pozostałości po cywilizacje żyjącej na tych terenach kilka tysięcy lat temu zwanej naurską. Najpopularniejsza formą spędzania tutaj czasu jest wypoczynek na plaży, oprócz niej niezwykle popularna stała się tutaj turystyka górska, piesza i zwiedzanie wyspy busem. Południowa część wyspy skrywa w sobie pozostałości zabytków rzymskich – amfiteatr i pozostałości średniowiecznych fortyfikacji. Konieczne należy odwiedzić miasto Alghero zwane Małą Barceloną ze względu na katalońskie korzenie.

Najdroższym obszarem wyspy jest Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże), która najbardziej ze wszystkich miejsc na Sardynii. Miejsce zbudowane przez Karima Aga Kama to symbol luksusu, ekskluzywności i bardzo dużych pieniędzy. W miejscu tym swoje wakacje spędzają gwiazdy sportu, kina i biznesmeni. Szmaragdowe wybrzeże fascynuje oryginalnymi obrzędami, folklorem i wyśmienitą kuchnią. Warto je zobaczyć podczas wakacji na Sardynii.

Zwiedzanie

Biura podróże i miejscowi animatorzy oferują kilka możliwości zwiedzania wyspy. Najpopularniejszym jest wypożyczenie busa i podróżowanie nim od atrakcji do atrakcji. To bardzo wygodna forma spędzenia urlopu dla większych grup, pozwala w kilka dni zobaczyć wszystkie piękne miejsca na wyspie. Przed wypożyczeniem warto dobrze zapoznać się z firmą od której wypożyczamy samochód tak by uniknąć niemiłych niespodzianek jak długi czas oczekiwania na samochód czy utratę kaucji już za niewielką rysę.
Na wyspie bardzo sprawnie działa komunikacja, z której usług na pewno nie raz skorzystasz podczas wakacji na Sardynii. Trasy busów pozwalają na łatwe przemieszczenie się z lotniska do miasta a także z większości miasteczek do najpopularniejszych miejsc dla turystów. Ważne, że jest ona także nie droga – ceny bilety zaczają się od 1 euro. Oczywiście, w upalne dni podróżowanie zatłoczonym autobusem nie musi być zbyt przyjemne

Na wyspie znajdziemy kilka lokalnych firm oferujących zwiedzanie wyspy w siodle konia. To bardzo ciekawa opcja dla wszystkich, którzy są fanami konnej jazdy. W wiele pięknych, ukrytych w górach miejsc można dotrzeć tylko pieszo lub na wierzchowcu. Napotkane tam widoki na pewno zrekompensują trud konnej podróży.

Jak dogadać się Sardyńczykami?

Spokojnie, wyjeżdżając na wakacje Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/blog/ nie musisz uczyć się języka sardyńskiego. Ciekawostką jest, że język sardyński jest uznawany za odrębny język. Brzmi bardzo egzotycznie, określany jest jako język gardłowy. Co ciekawe nawet na tak małej wyspie, rodzimy język ma kilka odmian i różni się w zależności od regionu. Dla przykładu, w miasteczku Alghero brzmi właściwie jak język kataloński. Wynika to z faktu katalońskich korzeni tego urokliwego miasteczka. Mieszkańcy wyspy używają języka sardyńskiego w urzędach, w dokumentach i oczywiście do komunikacji między sobą. Duża popularność wyspy wśród samych Włochów powoduje, że rodowici mieszkańcy Sardynii płynnie mówią po włosku. A co z turystami z innych części świata? W większości miejsc związanych z handlem czy turystami nie ma problemu by porozumieć się w języku angielskim. Do tego są to ludzie bardzo mili, uczynni i chętni do kontaktów. To znacznie ułatwia komunikację i czerpanie radości z wakacji na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/.