Rozsądne ubezpieczanie firmy

Przychodzi w pewnym momencie taka chwila, gdy chcemy w pełni uniezależnić się od dotychczasowego pracodawcy, prowadząc własną działalność na swoich określonych zasadach, bez zbędnej ingerencji kogokolwiek z zewnątrz. Prowadzenie swojej własnej firmy to w praktyce wcale nie taka “bułka z masłem”, jak zwykli myśleć wszyscy, którzy uciekają właśnie spod wieloletniej kurateli zawodowych przełożonych. 

Na samym początku trzeba wykonać bardzo wiele ważnych procedur, spośród nich na pierwszy plan wysuwa się ubezpieczenie firmy (https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/opole/). Bez niego raczej daleko nie zajedziemy. Bardzo ważne, aby wybrać spośród dostępnych ofert taniego, a zarazem – w razie konieczności skorzystania z ewentualnego odszkodowania – skutecznego ubezpieczyciela. Na licznych stronach internetowych ogłasza się całe mnóstwo towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie można zakupić różnorakie produkty zabezpieczające nas przed chorobami, wypadkami losowymi oraz niechcianymi zdarzeniami, klęskami żywiołowymi i wszystkim tym, co może nam bezpośrednio zaszkodzić.

Dobry notariusz plus jasność w dokumentach

To zawsze pomaga. Dlaczego tak ważne jest ubezpieczenie firmy i co może grozić, gdy się o nie nie postaramy? Jest to temat niezwykle złożony. Dzięki ubezpieczeniu firmy przede wszystkim:
– zyskujemy komfort pracy, wiemy, że nic nam nie zagraża i w pełni możemy oddawać się obowiązkom,
– możemy liczyć na pokaźną, finansową rekompensatę w razie nieszczęśliwego wypadku lub negatywnego wydarzenia, np. kradzieży, na które wpływ miały osoby trzecie,
– możemy pokryć koszty odbudowy części lokalizacji firmy i koszty zakupu nowych sprzętów, mających zastąpić te zniszczone czy ukradzione’
– mamy swobodą możliwość korzystania z profitów prowadzenia własnej działalności gospodarczej, korzystania z ulg chorobowych oraz dni wolnych od pracy, bez konieczności potrącania za wszystko opłat i zmniejszania aktualnego przychodu,
– istnienie możliwość ubezpieczania nas jako pracowników oraz nasze mienie na czas nieokreślony lub określony, niektóre z ubezpieczeń można odnawiać sukcesywnie i cyklicznie, inne wystarczą na krótszy czas.

Mała firma budowlana czy też średniej wielkości zakład fryzjerski…

Czy wybór określonego typu ubezpieczenia kierowany być powinien profilem działalności? Niekoniecznie, choć czasami i to można jeszcze rozważyć. W każdej branży, w której wykorzystuje się sprzęty elektryczne i gdzie istnieje ryzyko nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczenie firmy czyli OC na firmę (https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/siedlce/) pełni rolę asekuratora przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Nie ma znaczenia, czy dojdzie do pożaru z powodu przypalenia się czajnika bezprzewodowego czy do zniszczenia hali z powodu zwarcia w instalacji. Od wszystkiego można się ubezpieczyć. Przykładowo, mała firma budowlana musi też wziąć pod uwagę ubezpieczenie od kradzieży, zwłaszcza w sytuacji, gdy materiały budowlane przechowywane są na zewnątrz budynku biurowego i administracyjnego i gdy istnieje prawdopodobieństwo, że mimo pewnego stopnia zabezpieczeń zastosowanych w danym czasie, ktoś może zakraść się i przywłaszczyć materiały budowlane, nie należące przecież do najtańszych. Średniej wielkości zakład fryzjerski może być ubezpieczony przed nieszczęśliwymi wypadkami, zwłaszcza jeśli położony jest w ryzykownej lokalizacji, gdzie już wcześniej dochodziło do niekorzystnych i negatywnych zdarzeń niosących za sobą później koszta odbudowy i zakupu elementów tworzących firmę od podstaw.

Prosty rozrachunek

Jaka jest rzeczywista wartość dzisiejszych ubezpieczeń? Najlepiej pokazują nam to wszelkie wykupione polisy ubezpieczeniowe. Można zdecydować się na ubezpieczenie firmy na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych, w zależności od tego, jakie lokale i ile posiada dana firma, może być mowa także o ubezpieczeniu na kilkaset tysięcy złotych. Dotyczy to zwłaszcza firm mających wyrobioną markę na rynku, znanych nie tylko w kraju, ale także zagranicą. Firmy z bogatymi przychodami w ciągu roku płacą wyższe składki za ubezpieczenia, ale jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo im więcej obiektów i pracowników do utrzymania – tym większy odsetek przeznaczany jest na system ubezpieczeń.

Lepiej ubezpieczyć, niż potem rozpaczać

Co będzie, jeśli pominiemy ubezpieczenie firmy w naszych planach? Skutki mogą okazać się katastrofalne, zwłaszcza w przypadku nieodwracalnych klęsk żywiołowych oraz zmian, których nie da się już odwrócić. Nie dostaniemy nie tylko żadnej rekompensaty finansowej w sytuacji braku ubezpieczenia, ale także możemy zapłacić solidną karę, jeśli wyjdzie na jaw, że przez długi czas prowadzenia działalności nie korzystaliśmy z obowiązkowego ubezpieczenia. To może jeszcze bardziej nadszarpnąć naszą trudną sytuację finansową. Dlatego wszystkich stojących u progu prowadzenia pierwszej w życiu działalności gospodarczej, na wszelkich szkoleniach uczula się, aby za nic w świecie nie uciekali od tematów ubezpieczeń. Żadna oszczędność i chęć zachowania dodatkowych pieniędzy nie zastąpi nam poczucia bezpieczeństwa i pewności, że w razie nieszczęścia po prostu sobie poradzimy. Ubezpieczenia firmy najlepiej dokonać jeszcze w tym samym dniu, w którym została ona zarejestrowana. 

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/