Dlaczego płytki ceramiczne to ciągle najpopularniejszy materiał wykończeniowy ?

Urządzanie nowego domu lub mieszkania nigdy nie było tak proste jak w dzisiejszych czasach. Ogromna ilość hurtowni, marketów czy sklepów z asortymentem do wyposażeniem wnętrz, daje nam nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Jednak ma to również swoją drugą stronę https://ceramixplytki.pl/12-uniwersalne. Często wybór jest tak duży, że w końcowym rozrachunku nie możemy zdecydować się na wybór konkretnego produktu. Takie rozterki pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy musimy podjąć decyzję czym wyłożymy podłogi i ściany. Jednym z materiałów wykończeniowych, który z pewnością powinniśmy brać pod uwagę, są płytki ceramiczne.

Trudny wybór – panele podłogowe czy płytki ceramiczne ?

Szukając materiałów wykończeniowych do urządzenia mieszkania czy domu często stajemy przed wyborem – panele podłogowe czy płytki ceramiczne. Zdania w tym temacie są najczęściej mocno podzielone, a każda z opcji ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednak biorąc pod uwagę trwałość i wytrzymałość każdego z produktów, niekwestionowanym zwycięzcą pozostają płytki ceramiczne. Są one zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia niż tradycyjne panele. Uszkodzenie podłogi panelowej nie jest trudne. Najczęściej wystarczy nieostrożnie przeciągnąć po niej jakiś ciężki mebel, a z pewnością skończy się to nieestetycznymi śladami na jej powierzchni. Dodatkowym problemem jest mała odporność paneli na wilgoć. Nawet krótkotrwały kontakt z wodą, może skutkować ich wyginaniem się i wybrzuszeniem. W przypadku płytek tego rodzaju problemy nie będą miały miejsca. Sprawdźmy zatem, gdzie warto kłaść płytki ceramiczne.

Dobry wybór – płytki ceramiczne w łazience.

Pierwszym pomieszczeniem, z którym kojarzą nam się płytki ceramiczne to łazienka lub sauna. I bardzo słusznie, ponieważ jest to najczęściej wybierany materiał do wykończenia tego rodzaju wnętrz. Pokoje kąpielowe to bardzo specyficzne miejsce, gdzie często coś się wylewa i w wielu miejscach gromadzi się wilgoć. Płytki ceramiczne dzięki swojej zwartej strukturze nie chłoną i nie magazynują wody. Jej nadmiar gromadzi się tylko na ich powierzchni. To ułatwia jej szybkie zebranie w przypadku ewentualnej awarii pralki czy prysznica.

Jak wybierać płytki ceramiczne do salonu ?

Innym miejscem, gdzie dobrze sprawdzą się płytki ceramiczne będzie pokój gościnny. To pomieszczenie jest często centrum życia rodzinnego. Tutaj podajemy posiłki, przyjmujemy gości lub spędzamy czas z domownikami. Dlatego też, podłoga w salonie powinna spełniać szereg wyśrubowanych kryteriów. Oprócz tego, że musi idealnie komponować się z aranżacją pokoju, to dodatkowo powinna być wyjątkowo odporna i wytrzymała. Wszystkie te wymagania bez wątpienia spełnią płytki ceramiczne. Prawidłowo położone, będą odporne na przypadkowe zalania czy uszkodzenia, które mogą się zdarzyć podczas spotkań rodzinnych czy przyjęć dla przyjaciół. Dużą zaletą płytek jest również ich uniwersalność. Wybierając te o neutralnych barwach i wzorach, możemy być pewni, że świetnie sprawdzą się w eleganckich salonach, jak również idealnie komponują się w bardziej nowoczesne wnętrza.

Chcesz zaoszczędzić na remoncie ? Wybierz płytki ceramiczne do przedpokoju.

Korytarze i ciągi komunikacyjne to miejsca narażone na duże obciążenia. Położenie w tych miejscach płytek ceramicznych to bardzo dobry pomysł. Dzięki wysokim walorom wytrzymałościowym bez problemu poradzą sobie z błotem, deszczem czy piaskiem. Oprócz podłóg, warto również w tych newralgicznych miejscach położyć płytki na ścianach. Mogą być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych farb czy tapet ściennych. Szczególnie, że ściany w przedpokojach są narażone na częste zabrudzenia czy różnego rodzaju uszkodzenia. Wykorzystanie w tych miejscach płytek ceramicznych pozwoli uniknąć kłopotów i zaoszczędzić na niepotrzebnych remontach. W przypadku zabrudzenia płytek wystarczy je tylko przetrzeć ciepłą wodą z detergentem.

Płytki ceramiczne w kuchni.

Pomysł wykorzystania płytek ceramicznych w kuchniach i jadalniach jest bardzo dobrym rozwiązaniem z kilku powodów. Po pierwsze – kuchnia to miejsce, gdzie jest zgromadzona spora ilość urządzeń, które podczas pracy wydzielają duże ilości wilgoci, a powstająca para wodna osadza się najczęściej na ścianach i podłogach. Jeśli zdecydujemy się na wyłożenie tych miejsc płytkami, będziemy mogli ją szybko i skutecznie usunąć. Po drugie – w kuchni przygotowywane są posiłki dla całej rodziny. Oznacza to, że często może dochodzić tu do niefortunnych wypadków związanych z rozlaniem soku czy zupy lub upadków różnych przedmiotów na podłogę https://ceramixplytki.pl/9-plytki-zewnetrzne. Wiąże się to z częstym szorowaniem i zmywaniem zabrudzonych powierzchni kuchennych. W przypadku zastosowania płytek ceramicznych nie stanowi to najmniejszego problemu. Ich niska nasiąkliwość pozwala przecierać je tak często jak jest to potrzebne, bez utraty walorów użytkowych.

Płytki ceramiczne to doskonały materiał wykończeniowy do każdego rodzaju pomieszczenia. Idealnie sprawdzają się w miejscach, gdzie wymagana jest wysoka trwałość i wytrzymałość w połączeniu z atrakcyjną formą. Dlatego od lat cieszą się niesłabnąca popularnością i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to szybko zmienić.

 

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl