Trudna sztuka kupowania ubranek dla niemowląt

Pojawienie się na świecie dziecka niemal zawsze wprowadza chaos w uporządkowane dotąd życie dorosłych, których cały system wartości ulega diametralnej zmianie, stawiając w centrum potrzeby małego człowieka. Na narodziny maleństwa z niecierpliwością oczekują najbliższe mu osoby, wypełniając te chwile zakupem wszystkich niezbędnych rzeczy dla maluszka. Zakup ubranek dla malutkich dzieci staje się często ogromnym dylematem dla rodziców, którym trudno oprzeć się pięknym i uroczym ubrankom, jakie dostępne są w większości sklepów dziecięcych.

Ubranka dla bobasów

Wielu rodziców, a zwłaszcza tych młodych i jeszcze niedoświadczonych, kupuje ubrania dla niemowlaków oczami, pod wpływem chwili i emocji, kierując się wyłącznie ich wyglądem. Producenci oferują przepiękne ubranka dla najmłodszych w ślicznych kolorach i fasonach, które rozczulają rodziców, nie mogących oprzeć się ich zakupowi. Tymczasem wiele z tych ubranek niestety nie jest ani wygodna ani przyjazna delikatnej i wrażliwej skórze  maleńkiego człowieka, mogąc wywołać jej podrażnienie i alergię. Dlatego tak ważne jest nie tylko dokładne zapoznanie się ze składem i jakością ubrań dla niemowlaków, by podczas ich użytkowania bobasy czuły się komfortowo i bezpiecznie. Wszelkie wełniane i mogące powodować uczulenia skórne sweterki nie powinny stać się podstawą garderoby dziecięcej w okresie jesienno zimowym nawet, jeśli ich wygląd zachwyca i rozczula rodziców.

Wygoda i komfort maleńkich dzieci

Aby każdy bobas czuł się swobodnie w domu i podczas spacerów, warto zadbać o jego odpowiedni ubiór, dzięki czemu maluch będzie mógł wygodnie i komfortowo spędzać czas na zabawie i odpoczynku. Wiadomo, że bobasy większość czasu spędzają w pozycji leżącej, dlatego też ubrania dla niemowlaków muszą spełniać określone kryteria. Niewygodne zapięcia z tyłu, duże i twarde guziki oraz ostre suwaki to podstawowe elementy, które trzeba wyeliminować podczas zakupu odzieży dla najmłodszych. Niemowlęta, bez względu na płeć doskonale czują się w bawełnianych lub polarkowych czy welurowych pajacykach, rozpinanych z przodu, przez co żadne suwaki czy zapięcia nie uciskają delikatnej skóry ich plecków, ułatwiając jednocześnie rodzicom swobodne przebieranie maluszków. Przyjazne materiały dla bardzo wrażliwej i jeszcze mało odpornej skóry niemowlęcia to kluczowa zasada, jaką należy kierować się podczas wyboru ubrań dla niemowlaków. Pociechy, które znaczną część czasu spędzają w łóżeczku czy wózku, warto ubierać w wygodne komplety bawełniane, składające się z półśpioszków i kaftanika, które gwarantują im wygodę i szybkie przebieranie, a szeroki ściągacz takich śpiochów nie wbija się w brzuszek, dając uczucie komfortu w każdej sytuacji. Bardzo wygodną formą zarówno dla dzieci, jak i rodziców są rompersy, przybierające postać bawełnianych, polarowych czy welurowych pajaców bez stópek, w których pociechy wygodnie mogą odpocząć i spędzić czas na zabawie. Atrakcyjne wzornictwo i kolory przyciągają uwagę i dają możliwość wyboru takich ubrań dla niemowlaków w zależności od ich płci.

Zobacz także:

Eleganckie, ale wygodne ubranka dla maleńkich dzieci

 Choć na co dzień większość rodziców wybiera zwyczajne, ale kolorowe ubrania dla niemowlaków, w których ich pociechy czują się komfortowo, to jednak zdarzają się sytuacje, kiedy maluszek wymaga znacznie bardziej odświętnego ubranka. Zakup takiego odzienia dla dziecka wcale nie jest prosty, bo zazwyczaj takie ubranka wykonane są z mało przyjaznych materiałów i dostępne w niezbyt wygodnych fasonach dla maleńkiego człowieka. Jednak przy odrobinie cierpliwości rodzice mogą zakupić atrakcyjne i wysokiej jakości ubrania dla niemowląt w szykownej i eleganckiej odsłonie. Dla malutkich dziewczynek poleca się delikatne sukieneczki bawełniane w okresie wiosenno-letnim lub cieplejsze welurowe czy polarowe podczas jesieni i zimy, rozpinane z przodu bądź wkładane przez głowę. Ważne, aby takie kreacje nie posiadały sztywnych koronek i zdobień, które mogłyby się wpijać i uciskać skórę dziecka, powodując ogromny dyskomfort. Nawet najpiękniejsze sukienki niemowlęce nie będą dobrym ubiorem dziecięcym, jeśli wykonane zostaną ze sztucznych i sztywnych materiałów, podrażniających i uczulających wrażliwą skórę niemowlęcia. Proste fasony i przyjazne skórze tkaniny to najlepszy sposób na odświętne ubranie maleńkiej dziewczynki. Także rodzice chłopców mogą wykazać się wyobraźnią i kreatywnością podczas szukania właściwego stroju dla ich małych synków. Kopie garniturów męskich nie są zbyt wygodne dla maluszków, nawet jeśli taka marynarka dla bobasa kusi swoim uroczym wyglądem. Znacznie lepiej sprawdzą się ubranka dla niemowlaków płci męskiej w postaci welurowych spodenek w gumkę i milutkiej bluzeczki w dobranym do nich kolorze. Latem krótkie spodenki w odświętnej formie i bawełniana bluzeczka stworzą zgrabny i czujący duet, w którym każdy mały chłopczyk poczuje się wygodnie i komfortowo.

Wybierając ubrania dla niemowlaków zawsze trzeba przyjrzeć się dokładnie składowi ich materiałów, by nie kupić tych pięknych, ale uszytych ze sztucznych i mało przyjaznych dla wymagającej skóry maluszków. W kontakcie z wyjątkowo delikatną skórą dziecka, takie materiały mogą ją uczulać, podrażniać i powodować rozmaite alergie, więc trzeba te czynniki kategorycznie wyeliminować.