Blogi o książkach dla młodzieży

Blogi o książkach dla młodzieży: czytanie książek to hobby wielu młodych osób. Jest to zajęcie, które może znacząco nas rozwinąć i sprawić, że posługiwanie się słowem mówionym i pisanym będzie znacznie mniej problematyczne. Często jednak nie mamy pomysłów na to, jaką pozycję wybrać i poświęcić jej czas. Inspiracją mogą okazać się zróżnicowane blogi dla młodzieży, które cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju.

Znalezienie atrakcyjnej strony jest jednak problematyczne, dlatego też postanowiliśmy Was wyręczyć i przedstawić kilka ciekawych propozycji. Dlaczego warto zapoznać się z dobrymi blogami o książkach dla młodzieży? Które z nich warto wziąć pod uwagę? Zapraszamy do wpisu, w którym przedstawiamy najciekawsze blogi dotyczące literatury, które z pewnością warto wziąć pod uwagę.

Dlaczego warto zapoznać się z dobrymi blogami o książkach dla młodzieży?

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że wśród osób zainteresowanych dobrą literaturą blogi dla młodzieży cieszą się coraz większa popularnością. Nie jest to jednak nic zaskakującego, tym bardziej, jeśli przeanalizujemy jak wiele zalet takiego rozwiązania możemy wyróżnić. Z pewnością wiele osób miało kiedyś wątpliwości co do tego, lekturą jakiej książki zająć się w następnej kolejności. W końcu nikt z nas nie chce czytać tandetnych, nie niosących wartości pozycji. Blogi o książkach mogą nam znacząco ułatwić wybór kolejnego dzieła. Osoby, które pasjonują się czytaniem przedstawiają tam bowiem zróżnicowane tytuły, w konsekwencji każda osoba potencjalnie zainteresowana znajdzie coś dla siebie. Książki opisywane są w nieco inny, nietypowy sposób- jesteśmy informowani o wartościach, jakie ze sobą niosą. Uwzględniane są zróżnicowane gatunki, od dramatów, poprzez romanse i komedie, kończąc na książkach popularnonaukowych. 

Warte poczytania:

“Bardziej lubię książki niż ludzi”

Blogi o książkach dla młodzieży

Blogi o książkach dla młodzieży

Jednym z blogów, którym z pewnością warto się zainteresować, jest strona “Bardziej lubię książki niż ludzi”. Jest ona ceniona przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, przedstawiane tam tytuły są bardzo ciekawie opisane. Humorystycznie można rzec, że jest to bardzo niebezpieczny blog, bowiem gdy autorka opisuje określoną pozycję, wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że zechcemy ją przeczytać w najbliższym czasie. Co więcej, jest to bardzo interesujący bookstagram. Bardzo interesująca jest seria, w której przedstawiane są zapowiedzi comiesięcznych książek. Autorka zdecydowała się na założenie bloga, bowiem przedstawianie i recenzja książek sprawia jej ogromną przyjemność. Od dziecka marzyła o tym, aby dzielić się dziełami z innymi osobami. Co więcej, osobiście uważa, że nie zajmuje się pisaniem recenzji, a co najwyżej esejów o książkach. Jeśli chcielibyśmy znaleźć tam rozbudowane opisy fabuł, wówczas warto odwiedzić inną witrynę. Teksty nacechowane są wieloma emocjami, myślami okołoksiążkowymi i wrażeniami.

“Mniej niż 100 słów”

Kolejnym interesującym blogiem jest ten o nazwie “Mniej niż 100 słów”. W większości przypadków poszukując informacji w zakresie danego tytułu liczymy na długie wypowiedzi, z których sami będziemy mogli sobie wywnioskować, czy dana książka jest rzeczywiście w porządku. Nikt z nas nie lubi się ograniczać, jednocześnie niekiedy mamy alergię na krótkie opinie bądź recenzje. Nie zmienia to jednak faktu, że autorka bloga “Mniej niż 100 słów” robi to doskonale. Jak można wywnioskować na podstawie samej nazwy, żadna z recenzji nie przekracza 100 słów, pomimo wszystko czyta się to naprawdę przyjemniej. W każdej z nich mieści się bowiem rzetelna ocena danego tytułu. Wybierane książki z reguły są naprawdę ciekawe i trafiają w gusta wielu młodych osób. Chociażby z tego powodu warto poświęcić kilka minut, by zapoznać się z tamtejszymi wpisami. 

“Wełniaste podejście do literatury”

Jednym z tytułów, który z pewnością powinien być wzięty pod uwagę, jeśli chodzi o blogi książkowe, jest “Wełniaste podejście do literatury”. Jest to jedna z witryn, która wybija się w stosunkowo szybkim tempie. Nie jest to jednak nic zaskakującego, jeśli weźmiemy pod uwagę tamtejsze wpisy. Przede wszystkim mają one charakterystyczny, wyróżniający się spośród pozostałych styl. Autorka opowiada o książkach jednocześnie przekonuje do pozycji, które z pozoru mogą wydawać się nieciekawe. 

“Czepiam się książek”

Godny uwagi jest również blog “Czepiam się książek”. Niestety w tym przypadku treści nie są zbyt często publikowane. Co nie zmienia faktu, że są one bardzo interesujące i często inspirujące dla młodych osób. Autorka traktuje prowadzenie bloga jak hobby, dlatego też zwraca uwagę na najdrobniejsze wątki, które mogły zostać niezauważone przez część osób. 

“Pierogi pruskie”

Poszukujesz książki klasyczne? Blog “Pierogi ruskie” z pewnością jest stworzony właśnie dla Ciebie. Znajdziemy tam obszerne i ciekawe analizy, które uświadamiają wiele ciekawych rzeczy – części z nich weekendowy czytelnik nie jest w stanie zauważyć podczas lektury. Poszczególne wpisy skłaniają do pogłębionej refleksji i do analizy w nieco nietypowy sposób. 

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl