Koszula damska dobrej jakości- jak rozpoznać?

Producenci koszul damskich rywalizują pomiędzy sobą, aby wypuszczać na rynek coraz to nowsze i ciekawsze egzemplarze. Tylko w taki sposób są w stanie zwiększyć sprzedaż, a tym samym zyski, które są tak ważne. Jednak nie wszystkie koszule są dobrej jakości i nadają się do noszenia, bowiem niektóre po pierwszym praniu znacznie zmieniają swoje właściwości i nadają się jedynie do wyrzucenia. Jak rozpoznać dobrej jakości koszulę casual? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej zakupu? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znaleźć można w tym artykule, do którego lektury zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Koszula damska dobrej jakości- czyli jaka?

Aby odróżnić koszulę dobrej jakości od tych gorszych, należy wiedzieć, czym powinno charakteryzować się dobre ubranie. Przede wszystkim konieczne jest zwrócenie uwagi na 3 aspekty: gęsty ścieg, bawełnę i naturalny materiał. Na podstawie tego jesteśmy w stanie wydedukować, która z koszul wydaje się być najbardziej optymalna i warto ją wybrać, ze względu na dobrą jakość.

Gęsty ścieg w koszuli damskiej

Jest to zdecydowanie jeden z czynników, który wyróżnia koszule dobrej jakości. Zazwyczaj mamy do czynienia z 7-9 ściegami na centymetr szwu, niestety w tańszych egzemplarzach liczba ta jest znacznie mniejsza i wynosi 4-5, co jest oczywiście zarówno zauważalne, jak i odczuwalne. Ktoś może w tej sytuacji zapytać, dlaczego właściwie jest to tak istotne? Producenci damskich koszul z pewnością odpowiedzą, że gęstość ściegu ma istotny wpływ na trwałość koszuli. To właśnie dzięki temu ubranie można wielokrotnie prać właściwie bez żadnych konsekwencji. Dodatkowo jest to również istotne podczas prasowania, mianowicie w przypadku gęstego ściegu nie występują żadne marszczenia. Zadaniem wykończenia wnętrza ubrania jest wzmacnianie szew, co uodparnia na wielokrotne pranie. Jest to oczywiście nieuniknione w przypadku koszul damskich.

Naturalny materiał to gwarancja komfortu w koszuli damskiej.

Jak wiadomo, producenci damskich koszul produkują różne koszule, które różnią się ceną chociażby ze względu na nakład pracy czy też stosowane surowce. Istotny jest naturalny materiał, który dużo może nam powiedzieć o jakości koszuli. W każdym przypadku warto zapoznać się ze składem, który musi być widoczny na metce. Sprawdźmy czy mamy do czynienia z bezpiecznymi, naturalnymi materiałami, w innym przypadku warto dwa razy przemyśleć dany zakup. Oczywiście akceptowane są nieliczne dodatki sztucznych włókien, które to w skuteczny sposób są w stanie poprawić wytrzymałość koszul, a także ograniczyć ilość zagnieceń. Jako iż jest to elegancki element garderoby, musi zapewnić świetny wygląd, a także odpowiedni komfort. Jest to najbardziej istotne w ciepłych miesiącach, kiedy mamy do czynienia z wysoką temperaturą powietrza. W takich warunkach naturalny materiał sprawdzi się wyjątkowo doskonale.

Koszula z bawełny

Na dzień dzisiejszy jest to najpopularniejszy materiał i to właśnie po niego najchętniej sięgamy. Dlaczego akurat bawełna? Przede wszystkim charakteryzuje się wytrzymałością i tym, że jest przyjemna w dotyku. Producenci koszul damskich decydują się na ten materiał, bo tkaniny z bawełny w doskonały sposób są w stanie odprowadzić ciepło z ciała, a tym samym są stosunkowo przewiewne, dlatego świetnie sprawdzą się w najgorętsze dni. Bawełna jest odporna na zgniecenia, a po praniu w odpowiednich warunkach z pewnością nie straci swoich właściwości, zachowa zarówno kolor jak i fason.

 

Nie zapominaj o szczegółach

Dobrej jakości koszula oprócz tego, że jest wykonana z wysokogatunkowych materiałów i ma gęsty ścieg, to powinna przede wszystkim się nam podobać. Producenci koszul damskich dbają o najdrobniejsze szczegóły, dlatego również i na nie powinniśmy zwracać uwagę. Możemy zauważyć odmienne kroje, inne kołnierzyki, mankiety i guziki. Jedne koszule będą bardziej starannie wykończone, inne mniej. Na takich szczegółach także należy się skupić, wszystkie te elementy sprawiają, że koszula jest wysokiej jakości i można zdecydować się na jej zakup.

Zobacz:

 

Kołnierzyk, mankiety, guziki

Te trzy elementy warto opisać trochę dokładniej. Jak wiadomo, kołnierzyk jest eksponowaną częścią koszuli i znajduje się tuż pod naszą twarzą. Producenci damskich koszul zadbali o to, aby ich wybór był stosunkowo szeroki . Najczęściej wybierane są te sztywne, jednak w przypadku damskich egzemplarzy musimy zapłacić za to znacznie większą ilość pieniędzy. Kolejnym istotnym elementem są mankiety, w przypadku jeśli kobieta zakłada na koszulę marynarkę, powinien wystawać on na około jeden centymetr. Nie można zapomnieć o guzikach, które także są bardzo ważnym elementem wykończenia koszuli. Producenci damskich koszul zadbali o to, aby najwyższej jakości egzemplarze posiadały guziki z estetycznego, jednocześnie naturalnego tworzywa. Dzięki temu możemy liczyć na spójną kompozycję z innymi cechami, które możemy wyróżnić w koszulach dobrej jakości. Co ciekawe, istotny wpływ ma nawet sposób, w jaki zostały przyszyte guziki. Muszą odpowiednio przylegać do materiału. Tak więc nawet najmniejsze szczegóły są istotne, aby znaleźć koszulę najwyższej jakości.