Jak wybrać rolety, które spełnią nasze oczekiwania?

Dostęp światła naturalnego do pomieszczeń to gwarancja dobrego samopoczucia. Niestety jego nadmiar może być dla nas niekomfortowy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy dziś regulować ilość światła, a odpowiednio dobrane rolety staną się modnym dodatkiem i ozdobą pomieszczenia. 

Jak dobrać rolety, by chroniły przed słońcem, a jednocześnie wyglądały efektownie ?

Każde okno może wyglądać pięknie, niezależnie czy jest nowe, czy już wymaga odświeżenia. Urządzając pokój, przykładamy dużą wagę do mebli, stołów i dodatków. Wnęka okienna stanowi czasem całą ścianę i zasługuje, aby poświęcić jej znacznie więcej uwagi. Takie okno to dużo możliwości i może być najpiękniejszą dekoracją pokoju. Widok z okna będzie bardziej zachwycał, gdy wprawimy go w piękne ramy, a styl dostosujemy do aranżacji pokoju. Rolety Kraków będą ozdobą wewnątrz, ale i też będą zachwycać sąsiadów, bo również na zewnątrz będą podziwiane.

Rodzaje rolet wewnętrznych ze względu na zastosowanie?

Rolety wewnętrzne najczęściej stosowane i łatwe w montażu, mają już szerokie grono zwolenników. Ze względu na różne rodzaje, szeroki wachlarz kolorystyczny, indywidualne wzory, zastępują pomału zasłony, niegdyś tak popularne.

Zwijane rolety ekranowe są najpopularniejsze, pociągając za łańcuszek, możemy je zwijać ręcznie w prosty sposób. Mogą być osadzone w prowadnicach, dzięki czemu ich pozycja przy otwieraniu okna się nie zmienia. Zwane kasetowymi spełniają swoją rolę, a podmuchy wiatru nie powodują deformacji materiału.

Rolety dzień i noc, bardzo nowoczesne i estetyczne, przypominające ozdobne firanki. Wykonane z pasów materiałów, połączone naprzemiennie z pasami przezroczystymi. Dzięki temu rozwiązaniu regulacja światła jest prosta. Podnoszenie materiału do góry pozwala na różną konfigurację pasów, co wygląda bardzo efektownie, a delikatnie przenikające światło daje poczucie przytulności. Często są jedyną ozdobą w oknie, zastępując firany.

Rolety rzymskie są bardzo dekoracyjne, po rozwinięciu elegancko opadają wzdłuż okna, a po podciągnięciu układają się w poziome fałdy. Najlepiej, gdy są wykonane z tkanin lżejszych, dzięki czemu ładniej się marszczą i układają. Duży wybór materiałów i wzorów, z których mogą powstać, sprawia, że możemy dopasować je do dekoracyjnych poduszek w pokoju czy też tapicerki otulające kanapy.

Rolety w Krakowie plisowane, formują się w harmonijki, które możemy dowolnie zwijać. Okno może być zasłonięte tylko z góry, z dołu lub na środku. Przydatne w domach od ulicy, gdy chcemy zachować prywatność. Mamy możliwość zasłonięcia od dołu do środka, dzięki czemu nie widać co robimy, a od góry wpada nam światło dzienne. Są one wykonywane z poliestru lub papieru. Wybierając papier, musimy pamiętać, że będzie wykazywał niższą trwałość od pozostałych materiałów.

Jaki materiał da nam najlepsze zaciemnienie w pomieszczeniu ?

Wybór materiału jest bardzo ważny, bo od tego zależy, jak bardzo będzie nasłonecznione pomieszczenie, walory estetyczne nie są tu też bez znaczenia. Rolety Kraków mogą być skuteczne w upalne dni, gdy wybierzemy, te o cechach zaciemniających. Jedna ze stron jest pokryta aluminiową powłoką lub materiałem posrebrzanym, który doskonale odbija promienie słoneczne. Zapewnią nam większy komfort w pomieszczeniu szczególnie z oknami na zachodnią stronę, gdzie słońce mocno grzeje po południu.

Przepuszczalność światła zależy głównie od splotu tkaniny. Im bardziej gęsto utkany materiał, czyli gęstszy splot, tym przepuszczalność będzie mniejsza. Kolor tkaniny również ma znaczenie, tu warto wybrać te w kolorystyce ciemniejszej. Natomiast podgumowanie materiału lub użycie specjalnej powłoki, zagwarantuje nam dobre zaciemnienie.

Sposób montażu rolet wewnętrznych.

Rodzaj montażu, przy wyborze rolet także musimy uwzględnić. Montaż będzie musiał być dostosowany do okna, jakim dysponujemy oraz rolety, którą wybraliśmy. Rolety Kraków inwazyjne wymagają wywiercenia otworów w ścianie lub w oknie. Jeżeli posiadamy jeszcze gwarancję na okna, możemy ją utracić. Solidność tego typu montażu jest gwarancją, że roleta nie upadnie i zostanie zapewnione bezpieczeństwo, przy częstym użytkowaniu.

 

Montaż bezinwazyjny nie niszczy ramy, nie wymaga wiercenia. Roleta montowana jest na zaczepach z klejem na górnej, ruchomej części okna. Również zaciski do linek przytrzymujące materiał są montowane w prosty sposób, bez nawierceń. Gdy materiał, z których są zrobione rolety, nie jest za ciężki, to ta metoda montażu będzie odpowiednia. Łatwość montażu oraz ściągania rolet do czyszczenia lub wymiany materiału powoduje, że ten sposób jest najpopularniejszy.

Dlaczego tak chętnie wybieramy rolety ?

Chronią nas przed światłem słonecznym w upalny dzień, dając odrobinę komfortu. Pozwalają na popołudniową drzemkę w zaciemnionym zaciszu, dziecku lub osobie dorosłej. Dbają o naszą prywatność, aby sąsiedzi widzieli tylko tyle, ile my sami, chcemy im pokazać. Pomogą ukryć niedoskonałości naszych okien. Modne wzory materiałów, eleganckie marszczenia dodadzą przytulności każdemu pomieszczeniu. Pięknie zagospodarowany parapet i odpowiednio stylowe rolety Kraków, sprawią, że okno stanie się główną dekoracją pokoju.