Gdzie kupić tani kontener morski

Gdzie kupić tani kontener morski. Wokół kontenerów morskich narosło ostatnio sporo kontrowersji. Z jednej strony są one zachwalane, ponieważ są one dla wielu ludzi tanią alternatywą, jeżeli chodzi na przykład o urządzenie biura w kontenerze czy nawet stworzenie sobie mieszkania z kontenera.

Dla wielu osób jednak kwestia kontenerów jest to znowu temat, który prawdopodobnie jest napędzany przez różnego rodzaju firmy, które skupują kontenery, a z powodu ich olbrzymiej ilości, mają problem z ich zbytem. Oczywiście temat ten nie jest czarnobiały jak w zasadzie każdy temat. Warto by tutaj się zastanowić nad tym, czy faktycznie kontenery są czymś, co warto wykorzystywać oraz zastanówmy się nad tym, gdzie można kupić sam kontener morski. Ostatecznie mieszkania z kontenerów morskich oraz biuro z kontenerów morskich są coraz bardziej popularne.

Czy warto wykorzystywać kontenery morskie?

wynajem konteneraNa wstępie, powiedzmy sobie, że kontener morski nie jest to tylko i wyłącznie kontener jednego typu. Możemy bowiem na rynku znaleźć kontenery na przykład dwudziestostopowe oraz czterdziestostopowe. Podobnie jak możemy w handlu znaleźć kontenery typowo transportowe, jak i kontenery magazynowe oraz mieszkalne. Jak wspomnieliśmy, sprawa z kontenerami morskimi nie jest czarno-biała. Jeżeli na przykład ktoś chciałby mieć domek letniskowy albo mieszkanie w bardzo wysokim standardzie, to na pewno nie osiągnie tego, stosując kontenery morskie. Jeżeli jednak nie mamy zbyt dużego budżetu lub nie chcemy wydawać dużych pieniędzy na domek letniskowy, lub mieszkanie czy biuro, to wykorzystywanie kontenerów morskich jest jak najbardziej na miejscu. Dają nam one możliwość do tego, aby własnoręcznie zaadaptować kontener i mieć na przykład dom mieszkalny z kontenerów lub kupić gotowy kontener mieszkalny na ten cel.

Skąd w ogóle biorą się kontenery morskie?

kontenery-morskie-sprzedazPowinniśmy teraz skupić się na tym, skąd w ogóle w Polsce oraz w Europie bierze się taka duża ilość kontenerów morskich. Tak naprawdę winą za to wszystko możemy obarczyć kierunek przepływów w strategicznych. Jeżeli chodzi o globalną logistykę, kierunek ten jest silnie zdominowany przez import różnego rodzaju towarów z Azji południowo-wschodniej, mając tutaj na szczególnym względzie import z Chin do Europy oraz Ameryki. Transport odbywa się głównie w tę stronę. Jak się okazuje, nie opłaca się firmom ściągać pustych kontenerów z powrotem z Europy lub Ameryki do Azji, ponieważ taniej można wyprodukować nowy kontener na miejscu. Cześć kontenerów oczywiście wraca do Azji z towarem, który wypływa z Europy lub Ameryki, jednakże jest to ilość zdecydowanie mniejsza, niż to, co jest do krajów rozwiniętych wysyłane. Spowodowało to, że w Europie powstają bardzo duże składowiska kontenerów, z których oczywiście czerpią też firmy logistyczne, ale w których możemy również zakupywać kontenery jako klienci indywidualni.

Zobacz również:

Gdzie kupić tanio kontener morski?

Gdy zaczniemy szukać tego, gdzie możemy kupić kontenery morskie, to tak naprawdę już w samym Internecie znajdziemy bardzo dużo punktów, które oferują tego typu towar. Naprawdę najczęściej nas interesuje przede wszystkim to, gdzie możemy kupić tanio kontener morski. Tak naprawdę najtaniej zawsze będzie u źródła, czyli na składowiskach, które mieszczą się na przykład w pobliżu portów morskich. Przede wszystkim tam będzie najwięcej tych kontenerów, a właściciele, którzy zarządzają tymi składowiskami, będą chcieli pozbyć się kontenerów morskich jak najszybciej. Musimy też pamiętać o tym, że sama cena za zakup, to nie wszystko.

Po co i w jaki sposób oznacza się kontenery morskie?Kiedy kupujemy kontenery morskie, musimy również pamiętać o tym, że będziemy musieli ten kontener przetransportować w docelowe miejsce oraz go posadowić. Czyli będziemy musieli wynająć ciągnik siodłowy oraz dźwig. W zależności od dystansu, jaki te maszyny będą musiały pokonać do naszego miejsca docelowego, oczywiście będzie to miało wpływ na koszty. Tak na przykład, jeżeli chodzi o dźwig, to możemy jeden wynająć w miejscu załadunku, a następnie kolejny w miejscu rozładunku. Natomiast jeżeli chodzi o transport kontenera, no to praca kierowcy i maszyny, może potrwać dzień lub na przykład trzy dni. Może mieć to wpływ na to, że nawet jeżeli w pobliżu mamy kontenery morskie sporo drożej, to finalnie okaże się, że w sumie wyjdzie nam taniej.

Sprawdź także:

Czy faktycznie kontenery morskie są takie super?

Powróćmy jeszcze na chwilę do tego tematu, czy faktycznie opłaca się inwestować w kontenery morskie. Przeciwnicy oczywiście zawsze mówią, że jest to metoda na pozbycie się niechcianego towaru, a jednocześnie, jeśli jakakolwiek konstrukcja zostanie wykonana z kontenera morskiego, nigdy nie będzie dorównywała konstrukcji, która powstanie od podstaw, ze zwykłych materiałów budowlanych. Jest to oczywiście racja, ale musimy się też zastanowić nad tym, że wiele osób wcale nie potrzebuję takiej przestrzeni, która spełnia, nie wiadomo jakie standardy, a dodatkowo, wtedy kiedy kupujemy kontener, to kupujemy dość sporą przestrzeń, która jest dodatkowo zadaszona, więc możemy sobie taki kontener powoli adaptować do własnego zapotrzebowania. Oczywiście ma to istotny wpływ na koszty.