Czy wizyta w lombardzie jest dobrym pomysłem?

Wizyta w lombardzie w Warszawie stanowi jeden z możliwych sposobów na szybkie uzyskania źródła finansowania. Ewentualnie możemy się udać do takiego miejsca, jeśli interesuje nas kupno taniej elektroniki lub biżuterii. Osoby zainteresowane tym rodzajem instytucji powinny zapoznać się z podstawowymi zasadami jej działania. Chodzi przede wszystkim o to, jak wygląda zastawianie przedmiotów i kiedy warto się na to zdecydować. Z taką wiedzą lombardy w Warszawie oraz innych miastach przestaną wydawać się czymś tajemniczym.

Jak działają lombardy?

Wiele osób myli je ze skupem rzeczy, do którego udajemy się z używanym wartościowymi produktami, aby szybko uzyskać gotówkę https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/skup-samochodow/. W rzeczywistości lombardy w Warszawie to prywatne instytucje, oferujące branie pożyczek pod zastaw. Jako zastaw należy rozumieć ograniczone prawo rzeczowe ustanawiane na rzecz wierzyciela, aby zagwarantować spłatę zobowiązania. Osoby prywatne mogą uzyskać w nich finansowanie przy użyciu cennego przedmiotu gwarantującego zwrot gotówki przez klienta. Pożyczana kwota nie może przekroczyć sumy maksymalnej wartości zastawionej rzeczy. Taka pożyczka musi być w pełni zgodna z przepisami zawartymi w Kodeksie Cywilnym. Lombardy w Warszawie są legalnie działającymi firmami, które wystawiają umowy lombardowe podczas udzielania pożyczek. To, jakie przedmioty możemy oddać w zastaw, zależy wyłącznie od właściciela lokalu. Zazwyczaj jednak przyjmują elektronikę, biżuterię oraz sprzęt AGD/RTV. Oczywiście, nawet jeśli nie potrzebujemy pieniędzy, wizyta w lombardzie jest dobrym pomysłem. Często możemy w nim znaleźć korzystne okazje, aby zakupić ciekawy produkt po cenie niższej od jego wartości rynkowej. Lombardy stanowią atrakcyjną alternatywę dla osób, które nie mogą zasięgnąć pożyczki w banku. Wystarczy posiadać ze sobą dowód tożsamości. Z usług lombardu mogą skorzystać wyłącznie osoby pełnoletnie, które oddadzą w zastaw wartościowy przedmiot. Właściciel lokalu lub odpowiedni pracownik dokonuje wyceny oferowanego produktu. Na podstawie tej informacji zaoferuje możliwą kwotę pożyczki. Przedstawiona oferta jest bezpłatna i niezobowiązująca. Nie musimy się na nią zgodzić. Aby sfinalizować transakcję, należy podpisać umowę lombardową i okazać dowód tożsamości. Czasami konieczne będzie posiadanie ze sobą dokumentu zakupu lub stwierdzającego własność przedmiotu oddanego w zastaw. Odzyskamy go dopiero w momencie całkowitej spłaty pożyczki. Lombardy w Warszawie oraz innych miastach wystawiają na sprzedaż przedmioty, dopiero gdy ich właściciel nie zwrócił pieniędzy na czas. Lokale te działają w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością lub ewentualnie spółek akcyjnych.

Czy warto brać pożyczkę w lombardzie?

Tego rodzaju pożyczki są powszechnie używane za niekorzystne i stosunkowo drogie. Mimo to wiele osób decyduje się oddać w zastaw swoją własność i podpisać umowę lombardową. Wynika to z pewnych niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Cechą odróżniającą tę formę finansowania od tych oferowanych przez banki lub firmy pożyczkowe jest to, że lombardy w Warszawie oraz wszystkich innych polskich miastach udzielają pożyczek tylko pod zastaw. Oznacza to, że musimy posiadać jakiś wartościowy przedmiot, jeśli chcemy zaciągnąć tego typu pożyczkę. Co więcej, nie wybieramy sami kwoty, jaką chcemy uzyskać — wszystko zależy od wartości przedmiotu zastawu. W praktyce właściciel lombardu często zaniża wycenę. Zazwyczaj uzyskamy od 25 do 50% rzeczywistej wartości zastawu. Co więcej, decydując się na taką pożyczkę, musimy być przygotowani na wysokie oprocentowanie oraz konieczność opłacenia dodatkowych kosztów. Co więcej, okres ich spłaty jest stosunkowo krótki i standardowo wynosi do 31 dni. Jeśli nie uregulujemy należności we właściwym terminie, istnieje ryzyko, że lombard sprzeda nasz przedmiot. Największą zaletą pożyczki w lombardzie jest fakt, że zazwyczaj udzielane są od ręki. Nie jest brana pod uwagę naszą wiarygodność, czy też zdolność kredytowa. Wielu lombardom wcale nie zależy na spłacie pożyczki. Wynika to z obecności zastawionego przedmiotu. Więc jeśli jesteśmy przygotowani na przepadnięcie tej rzeczy, taka pożyczka nie ma praktycznie żadnych wad.

Jakie przedmioty są najczęściej oddawane w zastaw?

Różnego rodzaju narzędzia są często przyjmowane w lombardach. Chodzi między innymi o frezarki, wiertarki oraz klucze nasadowe. W przypadku sprzętu AGD i RTV sytuacja wygląda różnie. Nie każdy lokal przyjmie przedmioty dużych gabarytów takie jak lodówki, pralki czy też zmywarki https://www.lombard-vip.pl/skup-za-gotowke/lombard-wola/. Jednakże w praktycznie każdym lombardzie uda nam się oddać w zastaw drobną elektronikę — telefony komórkowe, telewizory, laptopy i konsole. Monety kolekcjonerskie mogą mieć dużą wartość dla kolekcjonerów lub z uwagi na sam kruszec, z którego je wykonano. Właściciele lombardów często chętnie je przyjmą. Wszelkiego rodzaju biżuteria zostanie chętnie wzięta pod zastaw pożyczki. Najbardziej wartościowe będą egzemplarze zawierające kamienie szlachetne lub wykonane z metali szlachetnych — platyny, srebra czy też złota.