Zabiegi kosmetyczne

Zabiegi kosmetyczne są proste, przyjemne, i niosą wiele dobrego dla skóry zarówno dla pań jak i dla panów. Znane są już ze starożytności – wielu z nas słyszało o kąpielach Kleopatry w mleku, które rzekomo miały zapewnić jej skórze gładkość, miękkość oraz blask. Bez względu na to, czy były to zabiegi skuteczne czy nie, rozwój cywilizacyjny sprawił że obecnie gabinety kosmetyczne mają szeroką gamę wszelakiego rodzaju zabiegów kosmetycznych, które nie dość, że sprawiają nam wiele przyjemności, są też w stanie poprawić wygląd naszego ciała.

I nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o spłyceniu zmarszczek czy wygładzeniu skóry, które mają miejsce przy stosowaniu zabiegu mikrodermabrazji. Mówimy tu o mocno inwazyjnych zabiegach kosmetycznych takich jak wyszczuplanie. Jest ono wykonywane za pomocą lasera, który pomaga w rozbiciu kuleczek tłuszczu tuż pod skórą, dzięki czemu skóra po zabiegu jest jędrniejsza i bardziej napięta (mniej widać cellulit). Co daje ciepło wytwarzane podczas zabiegu? Zwiększona temperatura ciała i zwiększa też ukrwienie w okolicy, przez co rozbite przez laser kuleczki tłuszczu łatwiej są transportowane spod skóry. Jakie są inne zabiegi wykonywany w gabinetach kosmetycznych, które sprawiają nam przyjemność?

Zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywany na całe ciało, nie tylko na twarz, ręce czy stopy. Co ciekawe: zabiegiem kosmetycznym jest również laserowe usuwanie włosków ze skóry za pomocą lasera, stosowane w wielu gabinetach kosmetycznych. Ogólnie pojęta depilacja , czy to za pomocą wosku, czy też lasera, sprawia, że zbędne owłosienie zostaje usunięte, a komfort i wygoda klientki salonu kosmetycznego są zwiększone. Kolejnym zabiegiem, tak często nie kojarzonym z kosmetyką, jest masaż całego ciała. Gabinety w swoich ofertach najczęściej mają masaż relaksacyjny oraz ujędrniający – bańką chińską. Panie z chęcią korzystają z zabiegów kosmetycznych modelująco-ujędrniających lub zabiegów kosmetycznych, które pomogą walczyć z rozstępami.

Wielu z nas słyszało o parafinie i jej dobroczynnych skutkach działania na nasz organizm. W kosmetologii wykorzystywana jest najczęściej do wykonywania okładów parafinowych bądź parafinowych rękawiczek. Tego typu zabiegi kosmetyczne poprawiają miękkość skóry, jak również jej nawilżenie. Parafina wygładza skórę i poprawia jej wygląd. Zabiegi parafinowe nie są wykonywane tylko i włącznie na ręce. Można je również wykonywać na stopy. Osoby, które wiedzą jak dobrze wykonać zabieg, mogą spróbować zrobić go w domowych warunkach. Jednak nic nie zastąpi dobrze wykwalifikowanego kosmetologa, który zna wskazania i przeciwskazania do zabiegu i w przypadku wystąpienia tych drugich potrafi doradzić alternatywę do osiągnięcia zamierzonego przez nas celu.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem na twarz jest mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym ścieraniu warstw skóry za pomocą diamentowego ostrza. To pozwala usunąć zaskórniki, zmniejszyć widoczność porów oraz poprawić wygląd skóry. Z racji jej mocnej inwazyjności nie jest on stosowany do wszystkich typów cery. Jego delikatniejszą alternatywą są wszelkie go rodzaju peelingi, na przykład cukrowy. W połączeniu z dodatkowymi składnikami aktywnymi odżywiają one i regenerują skórę, oraz delikatnie ją złuszczają. Peeling kawitacyjny to także bardzo popularny zabieg oczyszczający, który tak samo jak mikrodermabrazja oczyszcza, ale znacznie delikatniej. Jest to zabieg uniwersalny, dlatego może być wykonywany na każdego rodzaju cerze.

Zabiegi odmładzające na twarz stały się najchętniej wybieranymi zabiegami kosmetycznymi dla skóry twarzy, szyi i dekoltu powyżej 40. roku życia. Skóra dojrzała ma to do siebie, że wymaga szczególnego traktowania i odpowiedniej rewitalizacji. Dlaczego tak jest? Skóra po 40. roku życia traci ilość kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość. Na takiej twarzy pojawiają się nie tylko zmarszczki mimiczne, ale także grawitacyjne (to jest wiotkość w okolicy szyi, podbródka) Pojawiają się mocno widoczne zmarszczki na czole, w kącikach oczu, w okolicy ust, a nawet przy uchu. Jeśli nie chcemy, aby były tak bardzo widoczne, możemy skorzystać z odmładzających zabiegów kosmetycznych, które są skuteczne i dostępne w większości salonów kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej.

Bez względu na to czy zabiegi kosmetyczne wykonywany są w spa gabinecie czy w domowym zaciszu, są one stworzone po to, by zachować naszą skórę w dobrej kondycji, poprawić jej stan, oraz czerpać z nich wiele przyjemności. Nie dajmy się jednak zwariować – nadmierne używanie zabiegów kosmetycznych osłabia skórę i hamuje naturalne mechanizmy jej odnowy, przez co czas będzie miał możliwość silniej odcisnąć swoje piętno na twarzach czy dłoniach. A pamiętajmy że zdrowa i promienna cera to nie tylko wynik zabiegów kosmetycznych. Dzięki stosowaniu odpowiedniej diety oraz wystarczającym nawodnieniem organizmu jesteśmy w stanie zadziałać od środka. Mówi się przecież, że jesteśmy tym, co spożywamy. Za dobrą pełnowartościową, zbilansowaną dietę ciało nam podziękuje. A pomagając sobie wykorzystując dodatkowo zabiegi kosmetyczne sprawimy, że skóra stanie się napięta i odżywiona.