Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe dla przemysłu spożywczego — jakie są wymagania dotyczące filtrów powietrza dla przemysłu spożywczego? Przemysł spożywczy stawia wysokie wymagania czystości powietrza, dlatego pomieszczenia często wyposażane są w systemy oczyszczania z filtrami powietrza. System obejmuje nie tylko filtr główny i filtr powietrza o średniej wydajności, ale także filtr o wysokiej wydajności.

Zadaniem filtrów wentylacyjnych jest zapobieganie przenikaniu mikroorganizmów do powietrza, zmniejszając tym samym ryzyko skażenia mikrobiologicznego. Jakość powietrza ma tu kluczowe znaczenie. Każde zamówienie filtrów przemysłowych jest indywidualnie przetwarzane przez producenta filtrów, dlatego udało nam się osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa w każdym pomieszczeniu.

Przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego a charakter zanieczyszczeń

Obecnie nie sposób wyobrazić sobie procesu produkcyjnego bez dobrze dobranych przemysłowych filtrów workowych lub kasetowych. Przemysłowi spożywczemu stawiane są szczególne wymagania, dlatego poszukiwane i skutecznie wdrażane są nowoczesne rozwiązania technologiczne. Prawie wszystkie przedsiębiorstwa przemysłu spożywczego posiadają kotły, których emisje zawierają produkty niecałkowitego spalania paliwa, cząstki popiołu. Emisje procesowe mogą obejmować pył, opary rozpuszczalników, zasady, ocet, wodór i ciepło odpadowe. W smarowniach, cukrowniach, zakładach przetwórczych i innych fabrykach o intensywnym działaniu sezonowym okresy te charakteryzują się wysokim poziomem zapylenia podczas zbioru i transportu surowców. W przedsiębiorstwach takich jak fabryki i piekarnie zanieczyszczenia przedostają się do środowiska przez cały rok. Filtry przemysłowe idealnie nadają się do utrzymania higieny w przemyśle spożywczym.

Wentylatory i przemysłowe filtry powietrza

Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe

Nie możemy przetrwać bez bezpiecznej żywności i wody, dlatego czyste środowisko produkcji żywności i napojów ma kluczowe znaczenie. W pomieszczeniach produkcyjnych niezwykle ważne jest zapewnienie czystości powietrza, które ma kontakt z żywnością, a nie jest to możliwe bez skutecznej filtracji. Przemysłowe filtry powietrza kasetowe i workowe zapobiegają powstawaniu i rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń w powietrzu, zapobiegają ich przenikaniu do opakowań produktów oraz zapewniają wysoką jakość żywności i jej bezpieczeństwo dla zdrowia człowieka. Dodatkowo zwiększają odporność sprzętu na korozję i skracają przestoje.

Skuteczne oczyszczanie powietrza w przemyśle spożywczym mogą osiągnąć tylko doświadczeni specjaliści w zakresie obliczania i projektowania systemów wentylacyjnych. Należy wziąć pod uwagę nie tylko charakterystykę produkcji, ale także wymagania i normy ustanowione dla danej branży. Podczas procesu projektowego eksperci określają optymalne parametry i konfigurację systemu oraz dobierają odpowiednie dla danej specjalności komponenty.

Na przykład przy projektowaniu filtra powietrza dla zakładu przemysłowego wskaźniki są następujące:

  • Delikatność, ziarnistość.
  • Stężenie zanieczyszczeń.
  • Wskaźniki mocy źródeł zanieczyszczeń i ich lokalizacji.

Wielkość cząstek zanieczyszczeń w projekcie urządzenia wentylacyjnego jest określana na podstawie obliczeń zgodnie z charakterystyką urządzenia produkcyjnego. W rezultacie otrzymujesz skuteczny system, który zapewnia oczyszczanie powietrza zgodnie z normami higienicznymi.

Systemy Oczyszczania Powietrza dla Przemysłu Spożywczego

Przemysłowe filtry workowe najlepiej sprawdzają się tam, gdzie trzeba usunąć z powietrza duże cząsteczki. Filtry mogą być wykonane z różnych materiałów i mają różne rozmiary, wydajność i trwałość. Składają się z ramy wykonanej ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego, w której umieszczony jest materiał filtracyjny wykonany z włókien syntetycznych. Filtry nabojowe charakteryzują się dużymi powierzchniami filtracyjnymi, dużą przepustowością, wysoką wydajnością, ergonomią i łatwością obsługi.

Jak dobrać filtr do przemysłowej instalacji wentylacyjnej i jakie są jego rodzaje?

Producenci filtrów przemysłowych https://airconfilters.pl/filtry-do-przemyslu-i-produkcji/ produkują i sprzedają różne typy i klasy filtrów do montażu w systemach wentylacji i klimatyzacji. Zapewnij pełen zakres usług od projektowania i rozwoju po produkcję, instalację i konserwację. Do produkcji wykorzystywane są wyłącznie najlepsze materiały i innowacyjne techniki, z kontrolą jakości na wszystkich etapach produkcji, co pozwala na osiągnięcie jak najlepszych efektów. Wszystkie produkty są certyfikowane. Udzielana jest oficjalna gwarancja.

Dlaczego potrzebujesz filtra powietrza?

Zamontowanie przemysłowych elementów filtrujących w instalacji wentylacyjnej pomoże oczyścić wtłaczane do pomieszczenia powietrze zewnętrzne, co zmniejszy poziom osadzania się zanieczyszczeń. Ponadto filtr minimalizuje ilość kurzu, drobnoustrojów itp., które dostają się do układu oddechowego człowieka, zmniejszając tym samym ryzyko ataków astmy i reakcji alergicznych. W zakładach przemysłu spożywczego filtry oczyszczają nie tylko masę powietrza napływającego, ale również wychodzącego, zapobiegając przedostawaniu się szkodliwych substancji do atmosfery.

Aircon filtry przemysłowe
Woźniaka 28
40-389 Katowice
322022079
airconfilters.pl