Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin: utratą uzębienia, stanowi bardzo poważny problem, którego nigdy nie możemy lekceważyć. Tyczy się on, nie tylko estetycznych aspektów, ale może również być przyczyną innych dolegliwości, które narastają razem z upływającym czasem.

Wśród najczęściej występujących konsekwencji niedoborów w uzębieniu, warto wymienić:

  • trudności w zakresie prawidłowego mówienia,
  • zmiany w mimice twarzy,
  • kłopoty z zasypianiem,
  • nasilające się bóle głowy. 

Trzeba mieć także na uwadze fakt, iż długotrwały brak uzębienia, może być przyczyną zanikania kości na skutek utracenia przez nie fizjologicznych funkcji. Dlatego też, warto się zdecydować na wstawienie implantów w gabinecie Stomatolog 24. Zagadnienie to postaramy się przybliżyć w poniższym artykule.

Czym tak naprawdę są implanty zębów?

Implanty zębów https://doboszimplanty.pl/ są niewielkimi śrubkami, których rola jest zastępowanie naturalnych korzeni zębowych. Najczęściej wykonuje się z tytanu – bezpiecznej, bardzo trwałej oraz neutralnej pod biologicznym względem substancji, której wyjątkową właściwość stanowi osteointegracji, czyli możliwość zrastania się z ludzkimi kośćmi. Implanty zębów, wkręca się w kość żuchwy/szczęki na miejscu, gdzie brakuje zęba – po paru miesiącach w pełni, zrastają się one z kośćmi i w idealny sposób zastępują korzenie zębowe. Następnie, można w kilku etapach wykonywać na implantach obudowy protetyczne – zwykle pod postacią koron pełnoceramicznych.

Implanty zębowe – wskazania oraz przeciwwskazania

Stomatolog Szczecin
Stomatolog Szczecin

Implanty uzębienia są rozwiązaniem, które stosuje się w sytuacji braków w naturalnym uzębieniu pacjenta – nie tylko pojedynczych, ale również liczniejszych, ale też w przypadku zupełnego braku zębów. Stanowią one bowiem doskonałe podłoże dla późniejszego uzupełniania protetycznego pod postacią protetycznych mostków, protez całkowitych albo częściowych.
Niewątpliwie musimy zdawać sobie sprawę, iż leczenie o charakterze implantologicznym nie będzie jednakże możliwie u każdej osoby. Pośród przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego procesu, należy wymienić:

  • osteoporozę, tym bardziej leczoną przy użyciu bifosfonianów,
  • aktywne schorzenia, które odpowiadają za zaburzenia procesów gojenia i naturalnej odporności organizmu (choroby nowotworowe, AIDS),
  • nieodpowiednia ilość, jak i jakość kostnej tkanki,
  • zaburzenia w zakresie budowy anatomicznej wyrostków zębodołowych,
  • nieleczone, zaawansowane stany zapalne błony śluzowej i przyzębia,
  • nieustabilizowana, zaawansowana cukrzyca typu drugiego. 

O zakwalifikowaniu pacjenta do leczenia z zastosowaniem implantów, zawsze decydować będzie stomatolog.

Dlaczego warto się zdecydować na wstawienie implantów zębowych?

Uzupełnienie braków w uzębieniu z użyciem stomatologicznych implantów, niesie za sobą sporo korzyści. A konkretnie jakich?

  • tytan – czyli materiał, z którego zwykle wykonuje się implanty uzębienia – odznacza się niezwykłą wytrzymałością, nie tylko pod względem chemicznym, ale również mechanicznym. Ocenia się, iż może on z powodzeniem zastąpić korzenie zębów, nawet przez okres około pięćdziesięciu lat, nie wchodzi on w żadne chemiczne reakcje z produktami do higieny w jamie ustnej, ani też ze składnikami żywności. Implanty zębowe wykonywane z tytanu, są zupełnie naturalne dla naszego organizmu. W przeciągu paru miesięcy, zrastają się całkowicie z kośćmi i nie są traktowane w roli ciała obcego przez organizm. Ponadto, nie powodują żadnych reakcji alergicznych czy nadwrażliwości, 
  • profesjonalnie wykonane implanty, zębów przynoszą doskonałe rezultaty natury estetycznej – potrafią idealnie zastępować utracone zęby, a razem z protetyczną koronką, nie będą do odróżnienia gołym okiem. Potrafią one przywrócić pacjentom komfort, pewność siebie i dobre samopoczucie. 

Leczenie implantologiczne – jaki jest jego przebieg?

Leczenie z zastosowaniem implantów uzębienia, składa się zawsze z kilku istotnych etapów. Rozpoczyna się je od pełnej diagnostyki radiologicznej, która pozwala na poddanie ocenie stanu tkanki kostnej w miejscach zaplanowanych wszczepów. Jeżeli będzie ona niewystarczająca, może zostać podjęta próba odbudowania tkanki kostnej, tak ażeby nadawała się ona do wszczepiania implantów – profesjonalnie tego typu zabieg, określany jest jako augmentacja kości.
Jeżeli tkanka kostna, ma właściwą jakość, stomatolog ze Szczecina może zacząć zasadnicze leczenie implantologiczne. Implanty w czasie zabiegów – oczywiście robionych w znieczuleniu – wkręcane są w kość, następnie rozpoczyna się proces ich zrastania. Zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjentów, może to potrwać nawet 3 do 6 miesięcy, a pacjent używa wówczas uzupełnień tymczasowych. Po zakończonym procesie osteointegracji, następne etapy leczenia to umieszczenie na implantach łączników, a później uzupełnień protetycznych (zależnie od indywidualnej sytuacji, mogą to być pojedyncze korony, proteza albo most protetyczny). I chociaż całość procesu leczenia implantologicznego https://www.lovelove24.com.pl/stomatolog-szczecin/, może potrwać nawet do 6 miesięcy, to jednakże osiągane w ten sposób rezultaty, są zdecydowanie tego warte.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl