Jakie są różnice pomiędzy pościelą sklepową a pościelą hotelową?

Jakość pościeli, która jest sprzedawana w sklepach odbiega znacznie od pościeli hotelowej. Różnice nie tylko są dostrzegane w ich wyglądzie, ale również w samej mechanicznej wytrzymałości jak i także parametrach technicznych oraz trwałości Czym się odznacza każdy z produktów?

Wizytówka hotelu

Jakby nie było pościel hotelowa jest wizytówką danego obiektu. Wybierając pensjonat czy też hotel mamy zawsze nadzieję na zakwaterowanie w warunkach możliwie najlepszych. Z tego powodu właśnie właściciele różnych hotel zainwestować powinni w pościel odpowiednią. Każdy hotelarz musi wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierać odpowiednią pościel hotelową. Na pewno w pierwszej kolejności liczy się materiał. Zarówno pościele domowe jak i także pościele hotelowe są szyte najczęściej z bawełny. Jednak tą do hotelu robi się z tkaniny wysokogatunkowej o gramaturze wynoszącej około 160 gram / metr kwadratowy. Pościel hotelowa także jest grubsza oraz bardziej masywna w samym dotyku. Do tego pościel hotelowa jest wytrzymalsza. Dzieje się tak za sprawą wyrobu materiału z cienkich, długich oraz gładkich czesankowych włókien. Bardzo dobrze znosi eksploatację wzmożoną. Pościel ta także nie zużywa się zbyt szybko. Do produkcji jej używamy modalu, jedwabiu, adamaszku czy policottonu.

Konserwacja oraz wygląd

Hotelowa konfekcja jest przemysłowym produktem, który jest odporny na zabiegi agresywne konserwujące jak i także pranie w bardzo wysokiej temperaturze przy stosowaniu silnych chemicznych środków. Można suszyć ją w bębnowych suszarkach. Znosi świetnie pilingowanie, dezynfekcję, wywabianie, maglowanie, czego o standardowej pościeli nie możemy do końca powiedzieć. Pościel, z której w domu korzystamy, prać należy raczej w temperaturach niskich stosują detergenty delikatne oraz suszyć w rozwieszony stanie. Na pewno nie powinno jej się poddawać wybielaniu, które osłabić może znacznie strukturę włókien. Pościel hotelowa podobnie jak hotelowe ręczniki, wykonuje się najczęściej w uniwersalnym białym kolorze. Jest to rozwiązanie praktyczne, które pozwala na wywabianie bezproblemowe plam oraz dopasowanie poszczególnych tekstyliów do każdego wnętrza biorąc pod uwagę jego wystrój. Musimy zdawać sobie sprawę, że pościel hotelowa śnieżnobiała kojarzy się z higieniczną czystością, sterylnością oraz elegancją. Spotyka się dlatego z odbiorem ze strony gości niezwykle dobrym. Jeśli chodzi o ogólnodostępną pościel, to występuje ona w gamie bogatej odcieni. W sprzedaży się pojawiają modele z motywami z postaciami z bajek czy też z nieograniczonymi wzorami. Same możliwości wyboru niemal są nieograniczone. Jednak samym kosztem odporności niższej tekstyliów na działanie właśnie wybielacza oraz wyglądu gorszego po praniach wielokrotnych. Kolory niestety blakną.

Wykończenie

Różnice pomiędzy produktami dostrzega się w samym sposobie jak i także w samej jakości wykończenia. Pościel hotelowa szyje się rdzeniowymi nićmi, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Poza tym stosuje się ścieg oraz rygle zagęszczone, które są wzmacniane. Poszewki z kolei są zamykane hotelową zakładką. Z kolei przy produkcji pościeli standardowej używa się bawełnianych oraz zwykłych nici. W dodatku zamiast zakładem posiadają guziki czy też zamek błyskawiczny.

Jaką pościel do hotelu wybrać? Bawełnianą, a może z domieszką?

Na pewno dobrym wyborem będzie bawełniana pościel hotelowa. Jest to naprawdę częsty wybór właścicieli hotelu. Ona posiada naprawdę wiele zalet. Jest niezmiernie wytrzymała, pozwala oddychać skórze, wchłania wilgoć, wchłania pot oraz niezmiernie estetycznie wygląda.
Poza tym pościel bawełniana gwarantuje samą świeżość. Z kolei do konserwacji używać można środków chlorowych wybielających. Z kolei do wad bawełnianej pościeli należy temperatura wysoka prania oraz prasowania. Wpływa to na zużycie energii. Aby poszwy te naprawdę pięknie się prezentowy, to należy używać regularnie krochmalu.

W sklepach także odnajdziemy pościele z poliestrową domieszką. Producent pościeli zdradza, że poszwy tego typu są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu. Nie wymagają zupełnie takich wysokich temperatur prania czy też krochmalenia regularnego. Jednak warto pamiętać, że pościel posiadająca domieszkę poliestru już tak dobrze wchłaniać nie będzie wilgoci. Do tego utrudnia oddychanie skórze. Co więcej jest o wiele mniej odporna na czyszczenia. Chociaż zazwyczaj pościele z różnymi domieszkami są tańsze, aniżeli te wykonane z bawełny, to w rozrachunku ogólnym kosztować mogą o wiele więcej. Szczególnie ze względu na wytrzymałość niższą.

Musimy mieć także na uwadze, że wybór pościeli do hotelu jest indywidualną kwestią. Możemy obecnie zastanowić się między ogromną liczbą różnych opcji. Do wyboru nie tylko mamy różne materiały, rozmiary czy też koloru. Do wyboru również mamy liczne zdobienia. Poza tym pościel hotelowa jak najbardziej może być oznaczona logotypem danego hotelu. Musimy przyznać, że wygląda to niezmiernie elegancko jak i także profesjonalnie.

Zobacz także: