Jak usunąć konto Google Ads?

Jak usunąć konto Google Ads? Posiadanie własnego konta Google Ads jest obecnie uważane za podstawę prowadzenia skutecznej, skutecznej i docierającej do klientów kampanii marketingowej. W wielu przypadkach okazało się to jednak błędem. Łatwo założyć je na kontach Google, z którymi nie chcesz być powiązany lub zniechęcać się brakiem skuteczności reklamy.

W każdym przypadku (i wielu innych) podjęto decyzję o usunięciu takich kont. Ale jak przejść przez ten proces szybko, sprawnie i bez problemów? Omówimy to w dzisiejszym poście.

Usuń konto Google Ads — instrukcje krok po kroku

Jak usunąć konto Google Ads? Amerykański gigant zadbał o to, aby cały proces był intuicyjny, logiczny i całkowicie zrozumiały. Oczywiste jest jednak, że odpowiednia opcja dezaktywacji konta została odpowiednio ukryta – tak, aby nie było możliwości przypadkowego kliknięcia w nią.Więc aby usunąć własne konto, wykonaj poniższe czynności.

  1. Zaloguj się na swoje konto Google Ads — aby usunąć konto, musisz się zalogować i uzyskać dostęp do panelu administracyjnego całej usługi. Odbywa się to w dość standardowy sposób dla wszystkich usług Google, poprzez podanie adresu e-mail i przypisanego do niego hasła.
  2. Otwórz menu opcji, klikając ikonę klucza w prawym górnym rogu panelu administracyjnego usługi.
  3. Wybierz opcję „Ustawienia”, znajdującą się w sekcji „Konfiguracja” menu, które pojawia się po kliknięciu ikony narzędzia.
  4. Kliknij w sekcję „Status konta” – w tym miejscu możesz sprawdzić aktualny stan swojego konta. Po kliknięciu cała zawartość rozwija się, ukazując odpowiednie opcje.
  5. Wybierz „Usuń moje konto” i potwierdź swój zamiar. Potwierdzenie zostanie wysłane na konto e-mail zarejestrowane w systemie.

Zanim jednak zdecydujesz się zlikwidować konto Google Ads, warto sprawdzić, czy spełniasz wymagania ściśle z nim związane. Tylko klienci z dostępem administracyjnym do swojego konta mogą usunąć swoje konto. Co ważne, aby móc to zrobić, musisz również skonfigurować ustawienia płatności – tak, aby Google mógł zwrócić wszelkie środki pozostałe na Twoim wirtualnym saldzie. Te same wymagania dotyczą kont menedżera, które chcą usunąć swoje konta lub konta klientów. Muszą być właścicielami tego ostatniego.

Usunięcie konta spowoduje zwrot środków znajdujących się na koncie – ale tylko tych środków, które nie pochodziły z ofert promocyjnych.

Uwaga: konta Google Ads zostaną automatycznie usunięte, jeśli będą nieaktywne przez ponad 15 miesięcy. Bezczynność rozumiana jest jako wydanie dowolnej kwoty na reklamę.

Czy usunięcie konta jest trwałe?

Jak usunąć konto Google Ads?

Jak usunąć konto Google Ads?

Usunięcie konta w Google Ads wiąże się z jego całkowitą likwidacją. Rzeczywistość jest jednak inna, a sam proces prowadzi jedynie do jej dezaktywacji. Oznacza to, że nadal możesz zalogować się na konto (podobnie jak wszystkie inne usługi Google powiązane z jednym adresem e-mail i hasłem), ale nie będziesz mieć dostępu do panelu administracyjnego. W związku z tym nie będziesz mógł dodawać ani modyfikować wydarzeń ani korzystać z żadnej funkcjonalności udostępnianej przez system. Jednak co bardzo ciekawe, zawsze będziesz mógł przejść do odpowiednich ustawień, aby przywrócić konto do pełnej funkcjonalności. Odpowiednia opcja służąca do tego jest widoczna dokładnie w tej samej zakładce, w której zamknięto rachunek.

Pamiętaj, że chociaż większość treści, które zostały usunięte podczas likwidacji konta, pojawi się ponownie po jego ponownej aktywacji, niektóre treści nie. Chodzi głównie o listy remarketingowe, które są „czyszczone” po około miesiącu od zamknięcia konta. Na początku wszyscy użytkownicy w nim objęci mieli skrócony okres członkostwa do jednego dnia (i tym samym usunięci). Następnie wszystkie ślady po nich, w tym wszystkie parametry remarketingowe, zostaną usunięte.

Warto wspomnieć, że ponowna aktywacja własnego konta Google Ads spowoduje wstrzymanie wszelkich zwrotów środków z salda konta. Dlatego Google da sobie do trzech miesięcy na wypłatę środków. W ten sposób uniemożliwia użytkownikom generowanie nadmiernych żądań poprzez okresowe usuwanie i przywracanie ich kont.

Wnioski

Jak usunąć konto Google Ads? Wiedząc o tym, możesz zaoszczędzić dużo czasu na szukaniu odpowiedniej opcji. Warto jednak wspomnieć, że usunięcie konta w Google Ads nie zawsze jest konieczne. Właściwie jedynym powodem takiego postępowania jest nadzieja na odzyskanie wpłaconych na rzecz powiatu środków. Jeśli więc go nie potrzebujesz, warto zastanowić się, czy na pewno chcesz go usunąć. Chociaż nie jest to zachowanie nieodwracalne, może po prostu okazać się niepotrzebne.