Jak dobrać dekoracje ślubne, aby pasowały do motywu wesela?

Jak dobrać dekoracje ślubne, aby pasowały do motywu wesela? Bajkowe i niezapomniane przez gości przyjęcie weselne jest marzeniem każdej młodej pary. Dekoracje ślubne obok muzyki i jedzenia są jednym z ważniejszych elementów każdego wesela. W jaki sposób dobrać dekoracje, aby pasowały nie tylko do stylu wesela, lecz również do pory roku w której się odbywa?

Podstawowe zasady dekoracji ślubnych

Niezależnie czy ślub jest w stylu boho, rustykalnym czy glamour. Podczas dekorowania sali weselnej i kościoła warto trzymać się kilku zasad:

  • Wszystkie elementy dekoracji ślubnych muszą pasować do siebie- nie musi być ich dużo czasem mniej znaczy lepiej.
  • Dekoracja z sezonowych kwiatów i roślin będzie zawsze wyglądać naturalnie, a zarazem elegancko.
  • Dekoracje tematyczne nawiązujące do wspólnych pasji pary młodej.
  • Jeśli dekoracje mają być tylko w jednym kolorze warto, aby jeden kolor był w kilku odcieniach zestawionych ze sobą  np.: granat z błękitnym niebieskim.
  • Jeśli sala w której odbędzie się przyjęcie nie jest salą przeznaczoną do tego to warto wtedy osłonić sufit zwiewną białą tkaniną – dzięki temu można dodatkowo rozświetlić wnętrze. 

W dekoracjach ślubnych nie należy stosować:

  • sztucznych kwiatów, które wyglądają bardzo kiczowato;
  • zbyt dużej ilości jednego koloru np.: różowe kwiaty, bieżniki, kokardy na krzesłach oraz winietki czy świece to już stanowczo za dużo (!);
  • większość lokali weselnych świetnie prezentuje się bez nadmiernych dekoracji;
  • drapowane bieżniki czy płatki kwiatów, które zwiędną po paru godzinach nie wyglądają ładnie pośród talerzy z jedzeniem.

Ważny motyw przewodni w dekoracjach ślubnych

Każdy wedding planner wie, iż wesele musi zawsze posiadać motyw przewodni, który niekoniecznie musi być idealnie sprecyzowany. Jednak zawsze warto określić klimat w którym odbędzie się całe wesele. Motyw przewodni powinien zawsze idealnie pasować do osobowości nowożeńców. Jakie będą najmodniejsze motywy przewodnie w nadchodzącym sezonie?

Greenery blisko natury

Motyw Greenery wyróżnia się dużą ilością zieleni z której wykonane są opadające dekoracje florystyczne m.in. dekoracje na stołach czy zdobienie za stołem Pary Młodej. Motyw ten jest dedykowany tylko odważnym nowożeńcom, którzy są w stanie zrezygnować z kolorowych kwiatów na rzecz bezkompromisowej zieleni. 

Coraz modniejszy styl industrialny

Styl industrialny łączy w sobie przeszłość z nowoczesnością dzięki temu jest taki fascynujący. Jest to jeden z bardziej ciekawych trendów w dekoracjach ślubnych w tym roku. Dekoracje w tym stylu np.: podświetlane cegły lub ciekawe betonowe ściany czy stoły minimalistycznie ozdobione kwiatami oraz zielenią. Elementem wyróżniającym ten styl jest oświetlenie, które jest wszechobecne w postaci efektownych żarówek bądź świec. W tym stylu także dominują metalowe i miedziane elementy.

Vintage czyli modny styl od lat

Jak dobrać dekoracje ślubne, aby pasowały do motywu wesela?

Jak dobrać dekoracje ślubne, aby pasowały do motywu wesela?

Styl ten dedykowany jest zwłaszcza dla par, które mają sentyment do minionych epok. Motywem Retro można nawiązywać do epoki PRL czyli goździków, balonów oraz obrusów w kratę. Od zeszłego roku coraz więcej par decyduje się na styl Vintage w rytmie Rock&rolla czyli lata 70-te ubiegłego wieku. 

Tropiki/ ogród inspiracja ogrodem botanicznym

Wesele inspirowane  ogrodem botanicznym jest stylem dla osób kochających naturę. Podobnie jak w stylu rustykalnym oraz greenery najważniejsza jest roślinność, lecz w tym stylu będzie więcej kolorów, faktur oraz różnych rodzajów kwiatów. W przypadku inspiracji tropikalnym ogrodem botanicznym należy postawić na różnorodność natury – im więcej różnych barw i bujnej roślinności tym lepiej. Należy się  skupić jednak tylko na kilku odmianach kwiatów, aby uniknąć chaosu. 

Zasada zero waste coraz popularniejsza

Styl Eko stał się coraz popularniejszy wśród dekoracji ślubnych. Dekoracje w tym stylu to głównie ozdoby z recyklingu oraz rezygnacja z plastikowych słomek. Wesele w stylu zero waste to przede wszystkim naturalne materiały, ekologiczne menu, dekoracje DIY.

Klasyka zawsze elegancka

Dla par ceniących sobie tradycję, idealnym rozwiązaniem będzie styl klasyczny, który zainspirowany jest królewskimi ślubami. Należy pamiętać iż dodatki w stylu klasycznym musza być zawsze eleganckie w stonowanych odcieniach beżu i bieli. 

Minimalizm dla osób ceniących styl skandynawski

Styl skandynawski czyli prostota i umiarkowanie dedykowany jest zwłaszcza dla tych par, którym nie obca jest szwedzka filozofia lagom. Kluczem tego stylu jest stonowana paleta kolorów, czyste, proste linie oraz naturalne elementy. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia należy do stonowanych kolorów dodać jeden mocny akcent np.: metaliczny blask.

Romantyzm idealny na ślub?

Styl romantyczny jest idealny na okazję jaką jest ślub. Styl ten będzie idealnie podkreślał rangę uroczystości jaką jest ślub. Dekoracje ślubne w romantycznym stylu to przede wszystkim subtelna paleta barw (od beży, po róże, skończywszy na czerwieni), miękkie i powłóczyste materiały, dużo kwiatów oraz ciepłe oświetlenie. 

Ślub i wesele jest jednym z najważniejszych dni w życiu pary młodej. Dlatego dekoracje ślubne powinny być dobrane do motywu wesela.