Zalety srebrnej biżuterii

Biżuteria srebrna ma wiele fanek i fanów nie tylko z powodu swej przystępnej ceny. Jest to z pewnością doskonała biżuteria na co dzień, którą można zestawiać z różnego rodzaju stylizacjami. Srebrne kolczyki, bransoletki ze srebra, czy srebrne pierścionki, będą wspaniałą ozdobą zarówno na przyjęcie, ważną galę, ale mogą być też doskonałym dodatkiem do codziennego stroju, jaki zakładasz do pracy, do szkoły, czy na spotkanie z przyjaciółką.

Komu najbardziej pasuje srebrna biżuteria?

Niektóre osoby sądzą, że złoto jest bardziej wytworną ozdobą, gdyż przesądza o tym jego wysoka cena, więc przyjmują, że ozdoby ze złota zawsze będą się lepiej prezentować, niż biżuteria ze srebra. Prawda jest jednak taka, że aby doskonale się prezentować, warto wiedzieć, jaki rodzaj biżuterii pasuje do danego typu urody. Zwróć uwagę na to, jak prezentuje się Twoja skóra na tle różnego rodzaju ozdób. Czy biżuteria podkreśla jej ciepły odcień, czy też może zbytnio z nim kontrastuje? Uważa się, że złoto najlepiej pasuje do kobiet o ciepłych typach urody, a są nimi: wiosna oraz jesień. W srebrnej biżuterii znakomicie będą prezentowały się kobiety, których typ urody określa się jako lato oraz zimę, a cechują się one zimnymi odcieniami skóry oraz włosów. Czy oznacza to, że srebro nie pasuje do ciepłej karnacji? Nic bardziej mylnego, gdyż często podkreśla się, że niebywałą zaletą srebrnej biżuterii jest jej uniwersalność. Kobiety o ciepłym odcieniu skóry mogą wybierać pierścionki, kolczyki czy naszyjniki srebrne z ozdobami i kamieniami w ciepłych barwach, co znakomicie będzie się w ich przypadku prezentowało. Srebrna biżuteria prezentuje się niebywale elegancko, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wytwornym wyrobem, prezentującym znakomitość sztuki jubilerskiej, czy też ze zwykłym pierścionkiem, czy skromnymi kolczykami, które zapewniają dyskretną ozdobę, idealnie nadającą się na co dzień.

Czy biżuteria srebrna może uczulać?

Współcześnie mamy do czynienia z wieloma rodzajami uczuleń i alergii, wśród których występują także te na różnego rodzaju metale. Najczęściej możemy się spotkać z uczuleniem na nikiel, a uczulenie na srebro nie zdarza się często. Zazwyczaj zdrowotny problem z noszeniem srebrnej biżuterii wynika z tego, że srebro jest bardzo często łączone właśnie z niklem, który jest odpowiedzialny za powstanie reakcji alergicznej. Skóra będzie się wówczas buntować. Aby mieć pewność, jakiego rodzaju substancja powoduje u nas reakcję alergiczną, najlepiej udać się do specjalisty, który zleci odpowiednie badania, mające na celu uzyskanie odpowiedzi na to pytanie. Alergia na samo srebro jest jednak niezmiernie rzadko spotykana, gdyż zarówno lekarze, jak i osoby związane z branżą jubilerską podkreślają, że uczulenia wielokrotnie wynikają z obecności w srebrnej biżuterii domieszek innych metali. Generalnie jednak uważa się, że srebro jubilerskie to materiał bezpieczny dla zdrowia. Jeśli masz skłonność do nadwrażliwości na nikiel, wybieraj zawsze srebro najwyższej próby. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja biżuteria będzie bezpieczna dla zdrowia i nie będzie powodowała dyskomfortu.

Jak pielęgnować biżuterię ze srebra?

Istnieje wiele domowych sposobów na czyszczenie srebra. Najbardziej znanym sposobem na to, by skutecznie wyczyścić srebrny pierścionek, naszyjnik, czy innego rodzaju srebrne ozdoby, jest zastosowanie do tego celu pasty do zębów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że musi to być pasta o bardzo małej zawartości sodu, który ma niszczący wpływ na srebro. Do czyszczenia srebrnej biżuterii pastą do zębów najlepiej użyć bawełnianej szmatki. Efekt będzie widoczny już natychmiast, gdyż dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się czarnego nalotu, a nasza biżuteria odzyska wspaniały blask i estetyczny wygląd. Zwróć uwagę na to, by nie używać do tego celu pasty wybielającej, gdyż może mieć ona niekorzystny wpływ na Twoją biżuterię. Innym sposobem na wyczyszczenie srebra jest umieszczenie go w naczyniu wyłożonym folią aluminiową, a następnie zalanie gorącą wodą z dodatkiem soli. Gdy woda wystygnie, biżuterię należy opłukać i wysuszyć. Mycie srebra za pomocą detergentów przeznaczonych do zwykłych prac domowych także ma wiele zwolenników, a jeśli chcesz przeprowadzić ten zabieg w sposób naprawdę profesjonalny, możesz nabyć specjalne ściereczki oraz detergenty do mycia srebrnej biżuterii. Z pewnością u jubilera dowiesz się, jak najlepiej czyścić biżuterię ze srebra. Jeśli pierścionek lub bransoletka, którą chcesz wyczyścić, posiada dodatkowe ozdoby z kamieni, zasięgnięcie profesjonalnej porady będzie najlepszym wyjściem. Dzięki temu będziesz wiedzieć, że środki chemiczne, czy materiał do polerowania, nie wpłyną niekorzystnie na wygląd kamieni, czy innych dodatków.

Zakup srebrnej biżuterii będzie znakomitym pomysłem na prezent na różne okazje. Biżuteria ze srebra dla przyjaciółki, dla mamy, czy dla partnerki z pewnością wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Będzie ona pasowała do każdego typu urody oraz do różnych stylizacji, z pewnością nie onieśmieli też obdarowanej osoby, gdyż srebro nie jest drogie, więc będzie to prezent z klasą.